17 серпня у Житомирі в Корольовському районному суді обирають запобіжні заходи вісьмом затриманим учасникам злочинного угруповання, яких підозрюють у рекеті.
Речниця СБУ Житомирщини Ірина Мартинюк розповіла Суспільному, що суд має 72 години для визначення міри запобіжного заходу.
О 16.00 розпочали розгляд справи одного із підозрюваних Романа Колоти.
На питання про те, чи має він стосунок до організації катівень у Коростишеві, Роман відповідає, що не причетний.
"Та ні! Я роблю на роботі. З ранку до вечора я на роботі. Подивіться (показує на свої шорти — ред.) як мене забрали отак я тут і є", — говорить підозрюваний.
Ольга Василевська — адвокатка підозрюваного — каже: їй для ознайомлення надали матеріали справи, в яких немає доказів причетності її клієнта до звинувачень поліції.
"Передають документи, які взагалі не стосуються мого підзахисного. Взагалі про все, але там інформації про що і де вони інкримінують моєму підзахисному такої інформації в мене немає", — розповідає адвокатка.
На початку засідання прокурор Житомирської обласної прокуратури Руслан Левченко попросив оголосити перерву у засіданні, оскільки є нові докази, які треба долучити до справи. Адвокатка підозрюваного підтримала це рішення і суддя Корольовського суду Олена Рожкова оголосила перерву у засіданні до десятої години ранку 18 серпня.
На прохання кореспондентів Суспільного прокоментувати ситуацію прокурор відповів відмовою.
По запобіжному заходу для підозрюваного на прізвище Кукса суддя Костянтин Шалота проводив паралельне засідання суду з обрання чоловікові запобіжного заходу і ухвалив рішення про тримання під вартою до 13 жовтня без визначення застави.
Під час обрання запобіжного заходу ще одному підозрюваному на прізвище Моргунов пролунав сигнал повітряної тривоги, у зв'язку з чим судовий процес перервали.
Ще по шістьох підозрюваних розгляд питань про обрання запобіжних заходів станом на 18.00 не почалися.
Раніше Суспільне писало, що 16 серпня на Житомирщині затримали підозрюваних у рекеті, які "вибивали" неіснуючі борги з населення, в тому числі, і 190 тисяч гривень з діючого військового ЗСУ.
Зранку 17 серпня на Соборному майдані у Житомирі зібралися військовослужбовці Збройних сил України, щоб підтримати свого колегу, якому погрожували учасники злочинного угруповання, вимагаючи неіснуючий борг.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube