У Іршанську на вулиці Лесі Українки художник Павло Гусєв створив три стінописи на будинках: "Леся Українка з джавеліном", "Мавка і Лукаш" та "Мальви". Кореспондентам Суспільного художник розповів, що перший стінопис "Леся Українка з джавеліном" він малював п'ять днів.
За його словами, висота стінопису "Леся Українка з джавеліном" складає два метри, а ширина – півтора метри. Чоловік каже, що це його перший стінопис, і ідея його створити виникла випадково.
" У цій квартирі мешкає мій товариш, військовий, який зараз воює на передовій поблизу Бахмута. Тут було вікно, яке він заклав цеглою, затинькував, а потім звернувся до мене з проханням намалювати щось на цьому місці. Спочатку ідеї не було. Згодом він захотів зображення Лесі Українки, оскільки ця вулиця називається на її честь, що символічно. Я створив ескіз, де Леся Українка зображена на тлі національного прапора. Він подивився і йому сподобалося. Проте пізніше він попросив додати джавелін, щоб образ став більш войовничим. Але, мій друг ще бачив цю картину наживо. Моє велике бажання – це щоб він, якомога скоріше, повернувся до нас з перемогою, і на власні очі побачив картину, яку він так просив ", – говорить Павло Гусєв.
Жителька Іршанська Надія, яка живе на вулиці Лесі Українки говорить, що зображення поетеси в такому образі наближає перемогу.
"Мені дуже подобається цей малюнок. Я мрію про те, щоб війна швидше закінчилася і всі наші захисники та захисниці повернулися додому. І щоб наша перемога та мир настали якнайшвидше", – каже Надія.
Другий стінопис, який створив художник Павло Гусєв на будинку по вулиці Лесі Українки – "Мавка і Лукаш".
"Ідея виникла у зв'язку з тим, що навпроти знаходиться зображення Лесі Українки. Я хотів, щоб мурали на цій вулиці були взаємопов'язані за тематикою. Тому вирішив відобразити ще один із творів Лесі Українки – "Мавка і Лукаш", – говорить Павло Гусєв.
Художник Павло Гусєв розповів, що над створенням зображення "Мавка і Лукаш" працював протягом трьох днів.
"Насправді, тут були певні технічні складності. Оскільки стіна не рівна, а мала цегляні випуклості, було важко розфарбовувати кожну шпаринку пензлиоком. Тож з технічного боку це було складне завдання", – згадує Павло Гусєв.
Над муралом "Мальви" художник працював сім днів. Павло розповів, що прикрасити будівлю його попросили продавчині магазину.
"Вони подумали, що це буде прикрасою селища. Квіти мальви – одні з символів України", – каже Павло Гусєв.
Павло Гусєв також розповів, що планує створити стінопис із зображенням Тараса Шевченка на вулиці, яка носить його ім'я.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube