Два патріотичні мурали на стінах житлових будинків та один на фасаді магазину з’явилися в Іршанській громаді Коростенського району. Їх створив місцевий художник Павло Гусєв. Суспільному чоловік розповів, що ці стінописи на українську тематику є частиною СТРіТ-АРТу – вуличного мистецтва, яке він спільно із однодумцями започаткував у містечку і за допомогою якого хоче змінити навколишній простір.
"Все розпочалося минулого року, коли мій знайомий – військовий, який захищає Україну від російських військ, запропонував намалювати картину на стіні його будинку в Іршанську замість вікна, яке він замурував. Звісно, це мало щось бути на військово-патріотичну тематику. Розглядав різні варіанти – українські пейзажі, символіку. Але ідея народилася сама собою. Будинок мого товариша розташований та вулиці Лесі Українки. Тож, я зобразив постать цієї видатної особистості", – розповів Павло Гусєв.
Так, за словами художника, народився його перший мурал із назвою "Леся Українка з джавеліном". Це – полотно, на якому українська поетеса, одягнена у національний одяг, в увесь зріст на фоні тризуба тримає джавелін. Роботу, розміром 150 на 200 сантиметрів, художник виконав акриловими фарбами. На творення витратив п’ять днів.
Патріотичний мурал на стіні будинку з’явився на початку червня. А через декілька днів Павло Гусєв знову отримав пропозицію прикрасити стіну іншого будинку на тій же вулиці Лесі Українки.
"Тематика для мене була очевидною – продовжити відтворювати мотиви за творчістю української поетеси. І я обрав її геніальну драму-феєрію "Лісова пісня". Зобразив головну героїню Мавку в обіймах Лукаша. Як і в першому стінописі, так і тут, намагався зробити картину якомога яскравішою та з використанням патріотичної символіки та знаків", – каже художник.
На цю картину, за розміром таку саму як і попередня, Павло Гусєв використав більше десяти кольорів фарби. І дотримувався такого ж патріотичного стилю.
Згодом до художника звернулися власники місцевого магазину, який також розташований на вулиці Лесі Українки, і теж попросили прикрасити стіну картиною з українською тематикою.
"Роботу на фасаді магазину ми завершили 5 липня. Тут простір для творення був більший – сім метрів завдовжки. Обрали український пейзаж – зобразили мальви, які цвітуть за парканом із глечиками. Думаю, вийшло непогано", – сказав Павло Гусєв.
Створенням муралів на фасадах будинків, або вуличним мистецтвом художник із Іршанська почав займатися нещодавно. Каже, то тепер це його нове хобі. А відтак у планах – продовжити малювати картини на сірих будівлях, щоб потроху перетворити громадський простір на такі собі вуличні картинні галереї, які, за його задумом, мають додати населеному пункту більшого затишку та гармонії. Першою чергою художник має намір продовжити творити стінописи на вулиці Лесі Українки в Іршанську.
Що відомо
За освітою Павло Гусєв – майстер художньої обробки дерева, за покликанням – художник-декоратор, займається дизайнерським оздобленням приміщень та осель, створюючи масштабні барельєфні композиції.
У творчому доробку художника – колекція художніх робіт, які він пише у різних техніках – простим олівцем, аквареллю, акрилом, гуашшю, олійними фарбами. З-поміж його робіт пейзажі, натюрморти, портрети. У квітні 2023 року Павло Гусєв у Житомирі влаштував виставку картин про жінок, патріотизм та війну.
Також Павло Гусєв ліпить снігові скульптури: взимку 2022 року Суспільне Житомир розповідало, як художник в Іршанську зліпив двометрову фігуру кошеняти і розфарбував її, додавши кошеняті смугастого забарвлення.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube