Внаслідок авіаудару по Коростеню, який російські війська здійснили 6 березня, було пошкоджено військово-історичний об’єкт "Скеля" та повністю знищено 15 будинків. Про це Суспільному розповів Коростенський міський голова Володимир Москаленко.
За його словами, у результаті удару по об'єкту "Скеля" повилітали вікна у сусідній школі та дев'ятиповерхівці. Нині у місті підраховують збитки від авіаударів. Внаслідок бомбардувань приватного сектору було повністю зруйновано 15 приватних будинків, ще 64 – пошкоджені.
"Вчора (6 березня – ред.) ми там провели опис пошкоджень та руйнувань, склали акти. Згідно актів, близько півтора десятка будинків не підлягають оновленню, а всі інші – там треба проводити ремонти, виділяти кошти, ми цим будемо займатися", – сказав Володимир Москаленко.
На момент бомбардування в укритті перебували понад півтори сотні людей, травми отримала одна людина. За словами заступниці міського голови Коростеня Наталії Чижевської, після авіаудару об'єкт "Скеля" перестав бути придатним, як укриття.
"Тут вночі перебували 150 людей – всі живі-здорові. Колись ця "Скеля" рятувала людей від фашизму у часи Другої світової війни і зараз знову врятувала від нових фашистів", – говорить Наталія Чижевська.
6 березня в етері Українського радіо "Житомирська хвиля" Володимир Москаленко розповів, що за добу Коростень переніс два нальоти.
"Перший раз місто бомбардували о другій ночі, вдруге – близько 22.00. Постраждала школа №2 та музей "Скеля". Там поряд знаходяться танки, гармати. Можливо, вони щось поплутали і думали, що то справжня зброя, а не муляжі. Бомбили "Скелю", завалило вхід. Ще дві бомби, які впали на місто, не розірвалися. О другій годині ночі бомба 500 кілограмів впала в районі вулиці Маяковського і не розірвалася. Її знешкодили та вивезли. Під час бомбардування вечері впала і не розірвалася бомба біля музею "Скеля". Її знешкоджують. Бомби падають просто в приватний сектор. Глибина "воронки" – сім метрів, ширина – 10 метрів. Одразу почали відновлювати комунікації, які там проходять – вода, газ, електрика", – каже міський голова Коростеня.
За його словами, ті будинки, які можна відремонтувати, почали ремонтувати добровольці. Місто виділило гроші на матеріали та на плівку, щоб позатягувати вікна. Тим кому немає, куди йти, запропонували тимчасово переселитися в школу №1. Місцеві жителі пропонували свої будинки, аби розселити постраждалих. Володимир Москаленко каже, що на сьогодні не стоїть питання про те, що когось немає куди переселити.
"Ми намагатимемося відремонтувати будинки та виділити допомогу. Для матеріальної допомоги таких розмірів потрібна уже державна програма", – говорить міський голова.
Також він повідомив, що цілеспрямовано бомбардують локомотивне депо. При цьому вокзал не пошкоджений, що дає можливість щодня вивозити людей з міста.
"6 березня два потяги пішли на Львів, сьогодні (7 березня – ред.) о 8.00 ранку пішов потяг. Також вивозимо людей з Малина і Овруча, які до нас під'їжджають. 8 березня на 8.00 також планується поїзд. Вивозимо тільки дітей і жінок. Також у нас виїжджають мікроавтобуси і автобуси. Приблизно п'ять-сім автобусів щодня ми відправляємо до Яготина, на кордон", – каже Володимир Москаленко.
Також з його слів у Коростені затримали диверсантів – коригувальників вогню.
"Зокрема, рота охорони, котра знаходиться при військкоматі, 6 березня затримала людину, яка давала сигнали ліхтариком", – сказав міський голова Коростеня.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber