Перейти до основного змісту

У Романівській громаді обговорюють створення академічного ліцею в Романівці

У Романівській громаді обговорюють зміни в освітній мережі. Батьки учнів із селища Романова виступають проти створення академічного ліцею для старшокласників у селі Романівка. Водночас батьки учнів початкових класів не підтримують ідею відкриття гімназії в Романові. У селищній раді кажуть, що остаточне рішення ухвалять згідно з планом трансформації освіти.

У Романівській громаді планують створити академічний ліцей у селі Романівка, що за сім кілометрів від селища Романова. Частина батьків учнів Романівського ліцею №1 не підтримує це рішення.

"Ми живемо в селищі, де є певна інфраструктура. У Романівці, як нам обіцяють, буде гарний корпус і ремонт, але нас турбує не лише навчання, а й позашкільне життя дітей. У Романові вони можуть відвідувати гуртки — спортивні, танцювальні, вокальні. У Романівці таких можливостей немає — навколо лише колишній колгосп, стайні, свинарники і корівники. У нас у селищі є три навчальні корпуси, два з яких зараз не використовуються. Ми зверталися до влади з проханням облаштувати ліцей тут. Ми хочемо ліцей, ми не проти його створення", — сказала мама учениці Романівського ліцею №1 Лариса Григор’єва.

Лариса Григорʼєва, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Зі слів Лариси Григор’євої, у Романові є два приміщення, де раніше навчалися учні. В одному з них наразі проживають переселенці, інше — не функціонує, але має котельню, відремонтовані класи та встановлені парти. Керівниця гуманітарного відділу Романівської селищної ради Оксана Гаврилова зазначила, що це приміщення є нетиповим для школи та показала план трансформації освітньої мережі громади.

"У нас є непогане приміщення, яке ми облаштували настільки, наскільки дозволяли можливості. Але, на жаль, воно не розраховане на ту кількість учнів, яка зараз навчається. Якщо там розмістити лише старші класи, то ми не зможемо забезпечити місцями учнів початкової та середньої школи — кабінетів бракує. Ми доводили цю інформацію до батьків. У старшій школі має бути три паралелі, по 100 учнів у кожній — це близько 300 дітей. Приміщення, про яке йдеться, будувалося як дитячий садок. Воно не має харчоблоку, спортзалу та необхідної кількості навчальних кабінетів", — пояснила Оксана Гаврилова.

Оксана Гаврилова, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Мама учнів 2 і 7 класів Романівського ліцею №1 Наталія Булич розповіла, що раніше в одному з нині неактивних приміщень дійсно навчалися діти.

"Я особисто закінчувала там середню школу №2. Тоді це приміщення вважалося типовим для школи, а тепер воно стало нетиповим", — сказала Наталія Булич.

Наталія Булич, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

За словами директора Романівського ліцею №1 Олександра Войтюка, з початку повномасштабного вторгнення російських військ учні навчаються за змішаною формою.

"Зараз у нашому закладі — 1047 учнів, працює 41 клас. До війни ми використовували три корпуси, класи були розподілені між ними. Через відсутність укриттів усіх дітей перевели до головного корпусу. Відтоді учні навчаються за змішаною формоюта у дві зміни. З 2027 року навчальний заклад реорганізують у гімназію, де навчатимуть дітей з 1 по 9 клас", — повідомив Олександр Войтюк.

Олександр Войтюк, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Оксана Гаврилова повідомила, що планується створити академічний ліцей у селі Романівка.

"Опрацьовується варіант відкриття ліцею на базі закладу, розрахованого на 650 учнів. Там навчатимуться старшокласники, яких підвозитимуть з інших населених пунктів. Гроші на позашкільну освіту передбачені, ми розвиваємося", — сказала Оксана Гаврилова.

Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

"Я не вірю в ці обіцянки. Маємо багато прикладів, коли гроші або не виділяли, або використовували неефективно. Не думаю, що обіцяні умови для дітей справді будуть створені", — говорить батько учня Романівського ліцею №1 Андрій Ніколаєнко.

Андрій Ніколаєнко, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Мама учениці Романівського ліцею Лариса Григор’єва розказала, що батьки вже оскаржували рішення про створення ліцею.

"Ми зверталися до суду, щоб скасувати рішення депутатів від 2021 року. Суд ухвалив рішення на нашу користь", — сказала Лариса Григор’єва.

Оксана Гаврилова розповіла, що рішення суду будуть оскаржувати в апеляційному суді.

"Ми подали апеляцію і будемо далі відстоювати свою позицію в інтересах громади", — розказала Оксана Гаврилова.

Батьки Романівського ліцею №1, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Зі слів начальниці гуманітарного відділу Романівської селищної ради Оксани Гаврилової, у Романові планують створити гімназію, де навчатимуться учні з 1 по 9 клас. Однак із такою пропозицією не згодні батьки учнів початкових класів Романівського ліцею №2, що у селі Романівка. Вони зібрали підписи проти такого рішення.

Мама трьох школярів Наталія Ничай розповіла, що її дітям доведеться щодня долати по 14 кілометрів до гімназії в Романові.

"Троє дітей — як їх розділити й розкидати по різних селах? Для чого це, якщо є своя школа? Добиратися важко, дороги погані", — сказала Наталія Ничай.

Наталія Ничай, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Мама першокласниці Романівського ліцею Катерина Ковальчук зазначила, що дітей возитимуть з супроводом водія та вчителя, однак медичного працівника в транспорті не передбачено.

"Дітки маленькі. Мою доньку захитує в дорозі. При такій відстані мав би бути медик, але цього не передбачено", — говорить Катерина Ковальчук.

Катерина Ковальчук, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

"Нас поставили перед фактом. Це не обговорення. Показували цю трансформацію освіти, але я хочу, щоб усе залишилось, як є. А приміщення для профільного ліцею нехай шукають окремо", — сказала мама учня Романівського ліцею №2 Наталія Лугова.

Наталія Лугова, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Оксана Гаврилова пояснила, що остаточне рішення залежатиме від змін у законодавстві.

"Ми не можемо однозначно сказати батькам, як саме буде. Очікуємо на реформи й зміни до законів. Є два варіанти: або ми разом відстоюємо створення ліцею в Романівській громаді, або відмовляємося від цієї ідеї, бо реалізувати її не зможемо", — зазначила Оксана Гаврилова.

Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Батьки учнів Романівського ліцею №2, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Раніше Суспільне повідомляло, що з 1 вересня 2027 року в Україні запровадять 12-річну систему шкільної освіти. Після 9 класу учні обиратимуть профіль навчання — професійний або академічний, який передбачає продовження освіти в ліцеях.

Непрацююче шкільне приміщення, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Дорога з Романова в Романівку, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Дорога з Романова в Романівку, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Батьки учнів Романівського ліцею №2, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Романівський ліцей №2 в селі Романівка, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Непрацююче шкільне приміщення, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Батьки Романівського ліцею №1, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Романівський ліцей №1, Романівська громада, Житомирщина, 22 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції