Перейти до основного змісту

До 2030 року в Житомирі планують облаштувати безбар'єрний простір, який має стати доступним для маломобільних містян та гостей обласного центру, зокрема, для людей із інвалідністю та батьків із маленькими дітьми. Реалізацію першого етапу проєкту розпочнуть у 2025 році.

Проєкт громаді презентували 20 травня у ході "Тижня безбар'єрності". Виконувачка обов'язків Житомирського міського голови Галина Шиманська сказала журналістові Суспільне Житомир Дмитру Майструку, що перший етап проєкту включатиме облаштування доступного маршруту протяжністю 10,5 кілометрів, який з'єднає один із мікрорайонів міста із його центром.

"Маршрут проляже вулицями Вітрука, Велика Бердичівська, Театральна та Київська. Стартуватиме поблизу поліклініки на вулиці Вітрука. Тут вже з’явилися перші спеціальні маркування. І це не просто наліпки, це — сигнал про зміни. Наліпки вказують на те, що безбар'єрний маршрут першої черги починається саме з цього місця", — розповіла Галина Шиманська.
Наліпка-вказівник на фасаді однієї із адмінустанов, Житомир, 20 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Дмитро Майструк

Вхід у будівлю однієї із адмінустанов, Житомир, 20 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Дмитро Майструк

Вхід у Прозорий офіс, Житомир, 20 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Дмитро Майструк

Один із тротуарів міста, Житомир, 20 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Дмитро Майструк

Облаштований безбар'єрний під'їзд на тротуар, Житомир, 20 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Дмитро Майструк

Ветеран російсько-української війни Андрій Забігайло сказав, що через поранення на фронті він втратив праву ногу, а відтак створення безбар’єрного простору в місті — це не просто комфорт, а життєва потреба для багатьох людей із інвалідністю.

"Сьогодні ми розуміємо, що безбар'єрність у місті надважлива, адже багато ветеранів та ветеранок повертаються з фронту після поранення. На жаль, деякі із них пересуваються за допомогою протезів або користуються кріслом колісним, милицями абощо. Тому зручні підходи до адміністративних будівель чи на зупинках громадського транспорту значно полегшить їм життя", — розповів Андрій Забігайло.
Андрій Забігайло, ветеран російсько-української війни, Житомир, 20 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Дмитро Майструк

Під час експертного огляду тротуарів міста, Житомир, 20 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Дмитро Майструк

Зі слів експертки з доступності, керівниці громадської організації "Молодь. Жінка. Сім’я", Нелі Ковалюк, доступний маршрут має передусім охоплювати установи та заклади, які найчастіше відвідують люди з інвалідністю, а також забезпечувати доступний та зручний громадський транспорт.

"Обов'язковим на цьому маршруті має бути наявність низькополого громадського транспорту, в якому працюватимуть підготовлені і толерантні водії, які можуть надати кваліфіковану та якісну послугу при вході і виході маломобільних пасажирів. Причому така послуга має працювати як на маршрутах комунального транспорту, так і приватних перевізників", — сказала Неля Ковалюк.
Неля Ковалюк, еспертка з доступності, Житомир, 20 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Дмитро Майструк

Одна із зупинок громадського транспорту, Житомир, 20 травня 2025 року. Суспільне Житомир/Дмитро Майструк

Проєкт із розбудови безбар'єрного міського простору у Житомирі фінансуватиметься як з державного, так і з обласного та міського бюджетів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції