У Вінниці понад 100 фахівців, серед яких рятувальники, військові, медики та поліцейські, взяли участь у навчаннях, спрямованих на відпрацювання дій у разі хімічного забруднення. Такі заходи проводяться чотири рази на рік і мають на меті забезпечити злагоджену роботу всіх служб порятунку області.
Про це Суспільному розповів полковник служби цивільного захисту Іван Татарінов.
За легендою навчань, поблизу будівлі, де знаходились люди, стався викид небезпечної хімічної речовини. Після прибуття на місце події рятувальники, медики та представники санітарно-епідеміологічної служби ЗСУ провели аеророзвідку, оглянули територію та встановили межі забруднення.
Наступним етапом стала нейтралізація небезпечної хмари та евакуація травмованих. Першочергова допомога включала деконтамінацію — знезараження або видалення хімічних речовин, яке здійснювалось у спеціальному наметі медичної служби ЗСУ.
Старший лейтенант медичної служби ЗСУ Олександр Шмерхльов розповів, що спочатку проводиться дозиметричний контроль травмованих, після чого забруднений одяг знімається та складається у спеціальні контейнери. Далі здійснюється вторинна санітарна обробка, після чого травмованих повторно перевіряють дозиметром і транспортують до медичних служб для сортування та надання допомоги.
Перед госпіталізацією постраждалих травмованих за типами уражень. Лікар медицини невідкладних станів Олексій Крикливий пояснив, що для максимального збереження життя пацієнтів, їх розміщують на полотнах різних кольорів.
"Наприклад, червоний колір означає, що пацієнта потрібно госпіталізувати якнайшвидше, жовтий — менш серйозні ураження, зелений — пацієнти, які не мають важких травм і можуть зачекати", — пояснив Олексій Крикливий.
Євгеній Левченко, один із "травмованих" у зеленому секторі, розповів, що після санобробки та роботи з психологом його стан значно покращився.
"Ми з напарником працювали, і щось сталося. Ми злякалися та втратили свідомість. Потім дізналися, що на нас потрапили хімічні речовини. Нам провели санітарну обробку, і зараз все вже добре. Я у свідомості, травм, начебто, немає. Є трохи шок. Зі мною також працювала психолог ДСНС. Вона мене заспокоювала. Ми зробили вправи на дихання, і мені стало набагато краще", — розповів Євгеній Левченко.
Полковник служби цивільного захисту Іван Татарінов зазначив, що такі навчання проводяться чотири рази на рік і мають на меті забезпечити злагоджену роботу всіх служб порятунку області. Цього разу тренування тривали дві години і вперше були проведені у Вінниці на такому масштабному рівні.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube