Навчають гончарської справи: сім'я з Вінниччини відроджує барську кераміку

Сім'я Біньковських з села Гармаки Барської громади відроджують барську кераміку та навчають гончарської справи відвідувачів своєї агросадиби. Суспільному господар садиби розповів, що барську кераміку відроджують усією родиною.

Майстерню облаштували у хаті по сусідству.

"Вся ідея – нічого не перебудовувати, а залишити автентичний осередок. Така атмосфера сприяє творчості і заспокоює. У нас у цьому селі є два місця, є дуже класна глина. Там старе родовище з якого гончарі брали глину, саме наше село було осередком гончарів барської кераміки", – сказав Максим Біньковський.

За освітою подружжя – педагоги. Гончарною справою почали займатися 2019 року. Усе почалося після експедиції, в якій взяли участь у рамках проєкту "Відродження барської кераміки", розповіла Тетяна Біньковська.

"Ми беремо за основу і додаємо щось своє, і в нас вже є свої вироби саме в стилі барської кераміки. Це посуд зроблений з червоної глини, покритий білою", – сказала Тетяна.

Вчаться самі і вчать інших. Торік, розповідає син Максим – разом із старшою сетрою виграли грант на розвиток барської кераміки.

Творча майстерня родини Біньковський під назвою "БарВінОк" – це хата на дві половини та присадибна ділянка біля неї. Поки, сказав Максим Біньковський, працюють самі та проводять одноденні майстер-класи. Проводять їх з червня. Вартість – від 150 до 200 гривень.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube