Доступність для людей з інвалідністю: Вінниця очолила рейтинг міст

Пандус до під'їзду однієї з вінницьких багатоповерхівок. Суспільне Вінниця

Вінниця очолила рейтинг міст з доступності для людей з інвалідністю. Такі результати Дев’ятого всеукраїнського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Про це повідомили на сайті міськради.

Доступність на вулицях Вінницької громади

Зупинки громадського транспорту, а також пандуси та понижені бордюри на пішохідних переходах облаштовані тактильною плиткою.

"Облаштування таких пандусів – це шлях мінімальних втручань в міський простір в умовах обмеженого бюджету, але вони приносять реально користь як містянам, так і гостям Вінниці", – сказав директор міського департаменту комунального господарства та благоустрою Юрій Семенюк.

Транспортна інфраструктура, доступна для всіх

У Вінниці курсують придатні для комфортного переміщення трамваї, автобуси та тролейбуси, де є місця для пасажирів на кріслі колісному. Водії зобов’язані надавати допомогу особам з інвалідністю під час посадки та висадки, включаючи підіймання й опускання механічних апарелей. Кермувальники громадського транспорту отримують інструкції щодо цих обов’язків і проходять інструктажі з їх дотримання.

На світлофорних об’єктах громади встановлено 179 звукових приладів для озвучення сигналів світлофору, призначених для осіб з порушенням зору. Також у громадському транспорті адаптували розміри трафаретів (назва та номер маршруту) та звукове оповіщення зупинок. А для інформування осіб з порушенням слуху в салонах встановлені інформаційні табло. Розклади руху низькопідлогового громадського транспорту доступні на паперових розкладах на зупинках і на 50 електронних табло.

Щороку на зупинках міського пасажирського транспорту наноситься дорожня розмітка з елементами спеціальних позначень для потреб осіб з інвалідністю.

Доступність у житловому секторі

Міські багатоповерхівки облаштовують пандусами, які стають в пригоді як людям з інвалідністю, так і старшим за віком мешканцям і батькам з дитячими візочками. 2023 в місті вдалося облаштувати пандусами 14 під'їздів багатоквартирних будинків.

Освітні та культурні заклади

Пандусами облаштовані 36 закладів загальної освіти. 2023 облаштували пандуси у 15 бібліотеках-філіях, а також використали контрастні кольори для орієнтування осіб з порушенням зору на східцях.

У фондах Централізованої бібліотечної системи наявні 594 книги для осіб з інвалідністю, з них: шрифтом Брайля – 33; збільшеним шрифтом – 22; інклюзивної літератури – 539.

36 вінницьких шкіл облаштовані пандусами, а для дітей з особливими потребами там встановлюють спеціальні санвузли.

У трьох закладах загальної середньої освіти (№ 6, 24, 33) функціонують ліфти, якими користуються діти з порушеннями опорно-рухового апарату. У ліцеях № 24 та № 33 кнопки в ліфті облаштовані шрифтом Брайля, що дає можливість користуватися ліфтом і людям з порушеннями зору.

Соціальне спрямування та доступність вінницьких ЦНАПів

Центри надання адміністративних послуг Вінниці теж обладнані елементами доступності – пандуси, позначки на сходах, ліфти, інформаційні термінали, таблички для осіб з порушенням зору і спеціальні кімнати особистої гігієни.

Постійна підтримка та супровід у реабілітаційному центрі "Гармонія" ім. Р. Панасюк

У Вінниці з 2007 року діє комунальний заклад "Міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями "Гармонія" імені Раїси Панасюк". На базі центру діє служба супроводу та служба перевезення людей на кріслах колісних. Фахівці служби супроводу надали за 2023 рік 2242 послуги, служби перевезення – 10 443 послуги. У службі перевезення на базі "Гармонії" чотири комфортабельні автівки, оснащені спеціальними підіймачами.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube