"Риба підіймається до поверхні води й хапає ротом повітря": вінницькі екологи взяли забір води у Південному Бузі

Забір води у Південному Бузі поблизу вінницького пабу екологи взяли на звернення керівника закладу Віталія Гуменюка. Вони перевіряють вміст розчинного кисню. До фахівців звернувся, бо побачив, що риба підіймається до поверхні води й хапає ротом повітря.

Про це Суспільному розповів Віталій.

"Риба підіймається до поверхні води й хапає ротом повітря. Їй явно не вистачало повітря. Таку ситуацію я спостерігаю третій день. Закладу восьмий рік, а я таке бачу вперше", — сказав Віталій.

Екологи у цьому місці забір води беруть втретє, розповів Олександр Юрченко, очільник профільного відділу обласної екоінспекції. Три дні поспіль тут фіксують низьку концентрацію розчиненого кисню.

"Рівень для нормальної життєдіяльності риби має бути не менше чотирьох мг/л. Ми спостерігаємо останні роки підвищення температурного режиму, а це призводить до того, що у воді розвиваються синьо-зелені водорослі, які теж інтенсивно поїдають кисень. Поки ми не спостерігаємо на поверхні води, тільки поодинокі випадки", — сказав Юрченко.

Забори води екоінспектори також здійснили поблизу Калинівки, Стрижавки, обласного Водоканалу та біля центрального автовокзалу. За словами екоінспекторки Ольги Кремень лише біля Калинівки рівень кисню у воді був 5,8 мг/л.

Результати будуть на початку червня. Що ж до низького вмісту розчинного кисню на деяких відрізках Південного Бугу то, за словами екоінспекторів, дощ, який пообіді пройшов Вінницею і приніс з собою прохолоду сприятимуть збільшенню рівня розчинного кисню у воді.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube