У Вінниці стартували велопрогулянки для пенсіонерів

У Вінницькому терцентрі соціального обслуговування відкрили велосезон. Першого дня 20 відвідувачів закладу каталися у Центральному парку ім. Леонтовича, розповіла Суспільному заввідділення денного перебування Ганна Ковбенко.

Катаються вони двома групами. Перша виїхала із терцентру до парку, катаються у парку. Потім інша група приходить сюди, і вони міняються. Тричі на тиждень погодинно різні групи будуть кататися, якщо буде більше людей — то будемо збільшувати кількість занять”, — сказала Ганна Ковбенко.

Серед відвідувачів терцентру, які доєдналися до велопрогулянки, була Тетяна Терещенко. Жінка розповіла, що родом із Донеччини. На велосипеді їздила ще бувши молодою, тож зараз намагається оминати людні місця.

Дуже давно не їздила, навіть не знаю, коли. Коли я сіла, то потихеньку, бо це жах:руки трясуться, але мені подобається прогулянка, але боюся, щоб людей не збити”, — сказала Тетяна Терещенко.

Кататися на велосипеді полюбляє і Віталій Зінченко. Чоловік розповів, що на батьківщині у Сєвєродонецьку у нього було кілька роверів. Сьогодні на велосипед сів уперше з початку повномасштабного вторгнення.

Я їздив на дальні відстані — до ста кілометрів. Просто так. До мами їздив в село по 25 км за будь-якої погоди: дощ чи сонце. Яна ньому відпочиваю, думаю, що й для здоров’я корисно. Це насолода від велосипеда”, — сказав Віталій Зінченко.

“Фламінго” так жартома називає групу на рожевих велосипедах Наталя Черниця. Жінка п’ять років відвідує терцентр і полюбляє велопрогулянки.

Я тільки почула, що тут з’явилися велосипеди, і вже я в перший день сюди прибігла, бо дуже люблю кататися. Я тільки в дитинстві каталася, а тут ми й катаємося, і слухаємо пташок, і спілкуємося, краса. Дуже раді”, — розповіла Наталя Черниця.

Велопрогулянка центральним парком тривала годину. Доєднатися до відвідувачів терцентру можуть й інші пенсіонери, сукупний дохід яких не перевищує чотири прожиткових мінімуми, а також люди з інвалідністю, сказала Ганна Ковбенко.