Не сказав батькам про важке поранення, аби не псувати їм свято: історія бійця з Вінниці

Військовослужбовець Валерій Покотило. un

25-річний військовий з Вінниці Валерій Покотило напередодні Нового року мало не втратив обидві праві кінцівки, захищаючи Україну. Не бажаючи псувати батькам свято, він написав їм, що їде на позицію на кілька днів. Про поранення вони дізналися лише за тиждень, коли Валерія доправили до Вінниці.

Про це повідомляють у Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN Ukraine.

Валерій – навідник мінометної батареї 14-ї бригади Нацгвардії "Червона калина". У грудні 2023 року на Запорізькому напрямку він отримав важке поранення від ворожого снаряду. Уламки пошкодили праву руку та ногу.

"Побачив, як з ноги витікає кров та видно кістку. Біль я тоді не відчував. На адреналіні побіг до бліндажа, що був в 100 метрах від моєї позиції", — розповів Валерій.

UNBROKEN Ukraine

У Вінниці Валерію провели низку складних операцій. Після місяця лікування Валерія перевезли до Львова, до Центру UNBROKEN. Спочатку хірурги зняли з його руки апарат зовнішньої фіксації, аби звільнити кисть для занять. Фізичні терапевти почали працювати з Валерієм одразу: вчили користуватися кріслом колісним, ходити на милицях, розробляти знерухомлену стопу. За місяць реабілітації він знову став на ноги.

Складніша ситуація була з рукою, яку наскрізь прошив уламок. Через пошкодження нерва Валерій відчував оніміння та стріляючий біль, а з п’яти пальців міг рухати лише мізинцем.

UNBROKEN Ukraine

Хірурги Лікарні Святого Луки провели Валерію кілька ортопедичних операцій на сухожильному апараті, зокрема опонент пластику першого пальця. Щоб відновити функцію захвату, вони розшили рубець та звільнили серединний нерв.

UNBROKEN Ukraine

Зараз Валерій розробляє пальці руки. Надалі йому планують встановити нейростимулятор, який має пришвидшити відновлення чутливості й функції кисті.

"Запорукою мого успішного відновлення є позитивне мислення та підтримка рідних", — пояснив Валерій.

Після реабілітації він прагне повернутися до лав ЗСУ, адже хоче передавати свій досвід іншим військовим.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube