У Вінниці вшанували пам'ять бійців спецпідрозділу КОРД

На Сабарівському кладовищі у Вінниці провели мітинг-реквієм у пам’ять про дев’ятьох бійців вінницького підрозділу оперативного призначення КОРД. Спецпризначенці загинули два роки тому на Запорізькому напрямку внаслідок ракетної атаки.

На Алеї Слави у Вінниці — 6 спецпризначенців: Ігор Подзігун, Віталій Антощук, Богдан Щербань, Ігор Бондарчук, Віталій Олійник і Дмитро Клименко. Решта троє поховані у себе на батьківщині: Михайло Зайцев — у Калинівській громаді, Артур Турляк — у Козятинській, Богдан Булега — у Мурованокуриловецькій.

Пам’ять захисників вшанували хвилиною мовчання. Квіти до могил полеглих поклали рідні, колеги, представники влади.

"Указом президента України було вручено відзнаку “За оборону України” (посмертно) родинам загиблих. Вони були справжніми офіцерами, вірними друзями, і нам їх не вистачає", — говорить командир вінницького спецпідрозділу КОРД Валерій Бондар.

Вшанувати пам'ять Ігора Бондарчука прийшла дружина Карина та 8-річна донька Мілана.

"На велосипеді я не вміла кататися, а він мене садив на таке крісло і ми так з ним каталися. Я пам'ятаю історію, що коли ми з татом йшли в садочок зимою, то ми з ним ненароком послизнулися, це було дуже смішно. Хотілося б, щоб тато залишився живий і побачив, як я виросла", — сказала Мілана.

Серед присутніх мама загиблого оборонця Віталія Антощука — Надія. Каже, що за два роки так і не звиклася з думкою, що сина немає.

"Дуже добра людина була, дуже хороший, нікого ніколи не ображав, поганого слова не сказав. Що задумував, те завжди намагався зробити до кінця. Я про нього ніколи не чула поганого слова, ні в школі, ні на роботі. Зараз ним пишаюся", — сказала Надія Антощук.

Віталій був найкращим чоловіком для її доньки, так каже Світлана Мустинець. За її словами, онучка Аліса з кожним роком все більше схожа на тата.

Аліса ходить в перший клас, вона копія тата, все про нього пам'ятає, хоч і була досить маленькою. Вона йому пише листівки і кульки в небо відправляє з написом: “Тато, я тебе люблю”. Він для нас досі живий", — сказала Світлана Мустинець

Усіх спецпризначенців посмертно нагороджено орденами "За мужність". У роковини загибелі їхнім рідним вручили ще одну державну відзнаку президента України — "За оборону України".

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube