У Вінниці провели чергову дезінфекцію криниць у приватному секторі

Дезінфекція криниць у приватному секторі Вінниці. Вінницька міська рада

У Вінниці провели чергову дезінфекцію чотирьохсот криниць у приватному секторі. Таке знезараження у місті роблять двічі на рік: навесні та восени.

Як повідомили на сайті Вінницької міської ради, для криниць використовують пігулки на основі хлору. Однієї вистачає, щоб вода очистилася від бактерій, грибків чи інших патогенних організмів, що потрапляють ззовні. Навесні криниці засмічують у сезон активного цвітіння, а восени під час опаданням листя. Згідно із санітарними нормами, у Вінниці саме в цей період і проводять дезінфекцію колодязів.

"Пігулки діють швидко та забезпечують довготривалий захист. При цьому є дуже ефективними у плані економії коштів, оскільки їх застосування не вимагає вичерпування води чи застосування дороговартісного обладнання. Вже за добу від часу профілактики колодязна вода стає чистішою. Після попереднього кип’ятіння її можна використовувати для приготування їжі", — розповіла голова Асоціації органів самоорганізації населення Наталія Панчук.

Від початку квітня у приватному секторі Вінниці у такий спосіб очистили понад чотири сотні криниць, які є у загальному доступі. Після знезараження вода не має неприємного запаху чи присмаку, чиста та безпечна.

На постійному контролі Асоціації також утримання криниць у належному стані. Цьогоріч відповідно до заявок квартальних комітетів оновлять таких 23. Там, де необхідно, полагодять дашки, корби, тумби, підмостки, замінять відра, ланцюги. А ще планують санітарно очистити ще чотирнадцять колодязів.