Будуть вирощувати огірки, томати, перець та редиску: вінничанин за грантові гроші звів парник

У селі Бугаків Немирівської громади завершують будівництво теплиці площею 16 тисяч квадратних метрів. Парник для городини зводять за грантові гроші. Про це Суспільному розповів його власник Олександр Гудима. Заяву на отримання гранту від мінекономіки йому погодили торік. Отримав його у межах програми “єРобота”.

Суспільне Вінниця
"7 мільйонів виділяє держава, 5 – я особисто. Але ці кошти йдуть на матеріали, а все інше фінансується за власний кошт. 90-95% в нас збудовано. Саму важку роботу ми пройшли, залишилось 10% добудувати. Введено в експлуатацію 16 теплиць з 32", — сказав Олександр Гудима.

Як розповів місцевий агроном Віталій Качалка, у теплицях будуть вирощувати огірки, томати, перець. Наразі збирають урожай редиски та викопують зелену цибулю на перо.

Суспільне Вінниця

Після редиски висадять огірки.

"Огірок дуже швидко росте, якщо температура є необхідна, а нам потрібно дотримуватись 25 градусів постійної температури. Ввечері холодно, то ми обігріваємо", — сказав Віталій.
Суспільне Вінниця

Вирощуванням овочів, розповів Олександр Гудима, займається 5 років. Цьогоріч під городину заклав 20 га клину. Сезон реалізації у нього розпочинається навесні і триває до осені. Теплиці ж дадуть змогу займатися улюбленою справою увесь рік.

"Ми Продаємо продукцію в літній період оскільки багато супермаркетів у нас просять, щоб ми продавали мінімум 6 місяців. В нас підростає розсада і частина теплиць — це буде огірок, частина — помідори, і частина – перець", — сказав Олександр Гудима.
Суспільне Вінниця

Натепер в області гранти на створення теплиць у межах програми "єРобота" отримали 5 підприємців, сказав Олег Сідоров, директор обласного Департаменту агропромислового розвитку.

Завдяки такій співпраці та підтримці аграріїв з боку держави, поточного року, за словами Сідорова, наші ринки та супермаркети будуть реалізовувати виключно вітчизняні овочі.