На Вінниччині провели тактичні навчання для журналістів

Тактичні навчання для журналістів трьох вінницьких медіа провели на Вінниччині. Правил штурму та захисту приміщення медійників навчали нацгвардійці бригади "Червона калина" та військової частини 3008.

Учасники були в бронежилетах, касках, тактичних окулярах та масках. Перед початком практичних навчань гвардійці провели інструктаж, пояснили як працювати зі страйкбольною зброєю та піротехнічними гранатами.

Фото: Суспільне Вінниця

Учасників поділили на 3 команди. Завдання – одна команда боронить будівлю, дві інших – штурмують її, аби захопити муляжі гранатометів.

Фото: Суспільне Вінниця

Курс навчання пройшов журналіст телеканалу "ВІТА" Олександр Бойцун.

"Намагався не ставитись до цього як до гри, а спробував уявити, якби я себе поводив на полі бою. Відпрацьовували тактику з інструкторами, ведення бою в міських умовах, штурмували будівлю, намагались захистити її до штурму", – розповів Бойцун.
Фото: Суспільне Вінниця

Інструктор "Червоної калини" Степан Нємов консультував штурмовиків. Розповів, такі навчання допомагають виявити помилки, які в реальному бою можуть коштувати життя.

Фото: Суспільне Вінниця
"Першу гру вони не сильно порозумілись між собою, що вони роблять, а на другий і третій раз все виходило краще", – розповів Степан Нємов.
Фото: Суспільне Вінниця

Навчання для журналістів провели, аби ті відчули умови, в яких нацгвардійці готуються до служби та виконання завдань на фронті, розповів старший лейтенант бригади "Червона калина" Андрій Пукальський.

Фото: Суспільне Вінниця
"Мета сьогоднішнього заходу – показати, що люди, які приходять до нас в частину, стають солдатами не з самого початку, вони не є професійними військовими, але всього можна навчитись", – сказав Андрій Пукальський.
Фото: Суспільне Вінниця

Принцип підготовки новобранців із використанням страйкбольної амуніції у бригаді застосовують майже рік. Результати таких навчань – це збережені життя людей в умовах бойових дій, сказав Пукальський.