Хірурги вінницької лікарні імені Пирогова виконали три успішні реконструктивні операції обличчя

. Хірурги проводять операцію обличчя. Фото: Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова

Команда хірургів Вінницької обласної клінічної лікарні імені М. І. Пирогова здійснила три реконструктивні операції обличчя. Їх вдалося зробити протягом перших трьох тижнів 2024 року.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці закладу.

Хірурги проводять операцію обличчя. Фото: Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова

Операції включали в себе:

  1. Медіальна трансназальна кантопластика з відновленням жирових пакетів за допомогою жирового аутотрансплантату. Ця процедура стала другим етапом відновлення обличчя після реконструкції вилично-орбітального комплексу та очниці за допомогою індивідуалізованих імплантатів.
  2. Реконструкція дефекту зовнішнього носа за допомогою аутотрансплантату з реберного хряща пацієнта та закриття дефекту шкіри парамедіальним лобним лоскутом.
  3. Хейлопластика і ринопластика за допомогою носогубних лоскутів та аутотрансплантату з реберного хряща пацієнта.
Фото: Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова

Як зазначають лікарі, хірургія середньої зони обличчя, яка включає м'які тканини, кістки та органи цієї області, є складною та міждисциплінарною проблемою в хірургії обличчя загалом.

"Прогнозованість такого виду оперативних втручань залежить від досвіду хірургічної команди та умов потужної матеріально-технічної бази, злагодженості роботи команди хірургів та біоінженерів в комплексному процесі планування, виготовлення матеріалів (індивідуалізованих імплантатів, шаблонів)", — йдеться в дописі.

Фото: Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова

Крім того, за словами медиків, будь-який дефект середньої зони обличчя може призвести до функціональних, психологічних та соціальних проблем для пацієнтів під час реабілітації.