У Вінниці до прийомної сім’ї взяли однорічного хлопчика

12 лютого у Вінниці підписали договір про створення ще однієї прийомної родини. Під опіку взяли однорічного Святослава. . Фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці на обліку Служби у справах дітей перебуває 261 дитина-сирота та позбавлена батьківського піклування. З них лише 50 можуть бути усиновленими.

"Є категорія дітей, які не можуть бути усиновленими, проте можуть бути влаштованими у прийомні сім’ї, під опіку та піклування або в дитячий будинок сімейного типу. Це, наприклад, діти, які відібрані у батьків без позбавлення батьківських прав, – розповідає начальниця Служби у справах дітей Людмила Шафранська.

Так, 12 лютого, під опіку взяли однорічного Святослава, який перебуває на обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це повідомили у Вінницькій міськраді.

"Взяття дитини в прийомну родину – це дуже непростий і відповідальний крок. Подружжя Романа Дмитровича та Оксани Валеріївни ухвалили це важливе рішення. На жаль, біологічна мама Святославчика, хлопчика, якому невдовзі виповниться один рік, відмовилась від сина. Кожна дитина заслуговує на те, щоб відчувати сімейне тепло і затишок. Раді, що у Святославчика тепер будуть турботливі мама і тато", – каже заступниця міського голови Галина Якубович.

Фото: Вінницька міськрада

Прийомні батьки Роман Дмитрович та Оксана Валеріївна проживають у приватному будинку у місті Вінниці.

"Раді, що сім’я Романа Дмитровича та Оксані Валеріївни виявили бажання взяти на виховання хлопчика. Дитина має деякі проблеми зі здоров’ям, проте сподіваємось, що завдяки сімейному оточенню і батьківській любові, стан малюка покращиться", — каже Людмила Шафранська.

Прийомна мати має вищу освіту, батько — середню спеціальну. Подружжя працює у ПАТ "Вінницька кондитерська фабрика". Зі Святославом родина познайомилась декілька місяців тому.

"Дуже чекали цієї події. Відчуваємо одночасно і тривогу, і радість. Проте більше – саме радість", – говорить прийомна мати Оксана Валеріївна.

Загалом у Вінниці нараховується 13 прийомних сімей, в яких виховують 17 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, та 4 особи з їх числа (старше 18 років, які мають право проживати в прийомній сім’ї до 23 років, якщо навчаються у ВНЗ). Крім того, функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховують 6 дітей, позбавлених батьківського піклування.