Укрзалізниця запустила додатковий рейс вузькоколійки “Гайворон-Рудниця”

. Фото: Укрзалізниця

Між Вінницькою та Кіровоградською областями по вузькоколійному маршруту Гайворон – Рудниця запущено ще один, денний, потяг. Вузькоколійний маршрут – найдовший у Європі та становить близько 130 км. Його було відновлено в жовтні 2021 року.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Укрзалізниці.

У відомстві зауважили, що вузькоколійка наразі активно використовується в тому числі переселенцями, яких у Гайвороні та Бершаді близько 10 тисяч.

Фото: Укрзалізниця

На першому організованому Укрзалізницею рейсі для журналістів та активістів залізничного руху курсували вузькоколійки раритети: два пасажирські вагони Pafawag та паротяг Гр-280 (міняється з тепловозом ТУ2).

Фото: Укрзалізниця
Відновлення цього сполучення важливе ще й тому, що вузькоколійна залізниця (ширина колії 750 мм) — це об’єкт історико-культурного та технічного надбання нашої країни, — йдеться в повідомлені.

Вартість квитка за повним маршрутом, від Гайворона до Рудниці, — 32 гривні.

Фото: Укрзалізниця

Поїзд курсуватиме тричі на тиждень та зупинятиметься на 14 станціях.

Доданий денний поїзд №6271/6274 з Гайворона відправляється об 11:03, прибуває до станції Рудниця о 14:48. Зворотно вирушає о 15:52 і прибуває до станції Гайворон о 19:59. Він курсує тричі на тиждень: щовівторка, щоп’ятниці та щонеділі.

Поїзд №6273/6272 Гайворон – Рудниця курсує щодня. Відправляється з Рудниці о 04:05, прибуває до Гайворона о 07:51. З Гайворона відправлення о 17:20 і прибуття в Рудницю о 21:03.

Фото: Суспільне Вінниця

Зупинки передбачені на станціях Передбужжя, Жданове, Лугова, Осіївка, Устя, Киріївка, Бершадь, Яланець-1, Яланець-2, П'ятківка, Дохно, Куренівка, Щербакове та Нефар.

Читайте також: "Стало тривожніше і важче": провідниця одеського потягу про роботу під час війни