Депутати Ужгородської міської ради під час позачергової сесії, яка відбулася 5 листопада, підтримали план перемоги, який представив президент Зеленський, і звернулися до 25 міст-побратимів з проханням підтримати Україну.
Про це повідомили на сайті міської ради.
Володимир Зеленський 16 жовтня представив у Верховній раді план перемоги України. За його словами, він містить пункти, детально розраховані у часі, і якщо все буде йти згідно з планом, війну можна буде закінчити до кінця 2025 року. 17 жовтня план перемоги Зеленський представив союзникам у Європейській раді.
Депутати Ужгородської міськради звернулися до 25 міст-побратимів — у США, Угорщині, Німеччині, Словаччині, Чехії, Фінляндії, Польщі, Данії, Хорватії, Румунії, Чорногорії, Китаї, Туреччині — з проханням підтримати це звернення та порушити клопотання перед національними урядами своїх країн про підтримку ними плану перемоги, додали у відомстві.
Що відомо про план перемоги
- 24 жовтня в режимі онлайн відбулося розширене засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад. Представники Офісу Президента презентували ключові аспекти плану перемоги України, запропонованого Володимиром Зеленським. До заходу долучилися представники Миколаївської обласної військової адміністрації та очільники населених пунктів регіону.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що коли план перемоги України буде реалізований, РФ можна буде побачити на саміті миру. Тоді ж світ побачить реалізовану формулу миру.
- Президент України Володимир Зеленський доручив розробити внутрішній план перемоги України. Він буде націлений на внутрішні рішення та не є альтернативою плану перемоги, орієнтованому на партнерів.
- План посилення готуватимуть всі члени Ставки, водночас за організацію цієї роботи відповідатиме секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко.
Загалом оприлюднений Зеленським план перемоги складається з п'ятьох розділів:
- Запрошення України в НАТО ще до закінчення війни. За словами Зеленського, це стане "свідченням рішучості" і покаже, як партнери бачать Україну в "архітектурі безпеки".
- Зміцнення оборони. Пункт включає продовження операцій на території Росії та зняття обмежень щодо ударів по її території; виведення ППО на рівень, достатній для захисту міст і сіл від російських ракет і дронів, та спільні захисні операції із сусідами країнами у Європі для їх збиття у межах доступу повітряного щита партнерів; доступ до розвідданих партнерів.
- Стримування. Пункт передбачає розміщення комплексного неядерного пакета стримування, який захистить від агресії Росії та звузить її можливості.
- Розвиток стратегічно-економічного потенціалу України та посилення санкцій.
- Після закінчення війни українські військові можуть застосовувати свій досвід для зміцнення оборони НАТО та Європи. Контингент США зможуть замінити українські військові.
Другий, третій та четвертий пункти мають таємні додатки, які презентували партнерам.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp