В Ужгороді провели захід "Ти як?" — "Твоє ментальне здоров’я має значення"

У парку "Малий Галагов" в Ужгороді 17 квітня провели захід в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" — "Твоє ментальне здоров’я має значення". На кількох локаціях з учасниками працювали представники Закарпатської організації Товариства Червоного Хреста України та психологи ДСНС Закарпаття. Про це Суспільному розповіла регіональна координаторка програми Таїсія Симочко.

За словами Таїсії Симочко, метою заходу було розповісти охочим про відповідальне ставлення до свого ментального здоров’я.

"Наша основна мета — це познайомити молодь, або акцентувати увагу на питанні ментального здоров'я — що це таке, для чого потрібно дбати про нього, а також, що ментальне здоров'я не менш важливе, ніж фізичне. Це важливо також з огляду на те, що за результатами останніх досліджень, які проводились і для Саміту перших леді та джентльменів, що відбувся у серпні минулого року, — саме категорія молоді є однією з найбільш чутливих і вразливих категорій, яким потрібно більше знати про тему ментального здоров'я, чому це важливо і яким чином можна про нього подбати", — розповіла Таїсія Симочко.

Одну з локацій назвали "Стежка ментального здоров’я". Тут психологи ДСНС Закарпаття розповідали про техніки самодопомоги учасникам Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" — "Твоє ментальне здоров’я має значення".

"Мета цього заходу — це ознайомити молодь із простими вправами, які допоможуть людині заспокоїтися. Дуже популярний метод метелика — це коли складають руки на грудях і по черзі стукають по грудях. Також є інша версія — це коли стукають по черзі по колінах, або можна постукати по підлозі, просто потупотіти. Це нормалізує серцебиття і дихання. Для дітей дуже корисними будуть попіт, повітряні кульки, розфарбовки з дрібними деталями. Дуже корисна просто водичка", — розповіла психологиня ДСНС Закарпаття Любов Чорна.
"Про мої фобії. У мене є тріпанофобія (страх медичних процедур із використанням голок або ін'єкції — ред.), автофобія (Боязнь самоти — ред.) та неофобія (страх усього нового — ред.). Тріпанофобія — це страх голок, прививок, уколів. Розповідали, як боротися з тріпанофобією, але я казала, що це не допомагає. А в мене є свій спосіб. Це брати з собою велику іграшку. Я її беру з собою, коли ми йдемо на вакцину й просто чекаю", — додала учасниця заходу Майя Гончаренко.

На арттерапевтичному пункті представники напрямку психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Закарпатської організації Товариства Червоного Хреста України пропонували захід з елементами творчості.

"Це базова психосоціальна підтримка, тобто це те, що роблять не професіонали, це просто волонтери, які пройшли курс підготовки і можуть надати цю підтримку. Заняття називається «Річка життя», це про те, що ми малюємо на папері своє минуле, своє теперішнє та плани на найближче майбутнє. Це можливість відволіктися від таких тривожних думок, щоденних проблем, за допомогою творчості виразити свої почуття на папері тоді нам стає легше", — розповіла координаторка з психологічного здоров'я та підтримки Квітослава Бачинська.
"Цей захід мені уже допомагає тим, що я спілкуюся з людьми, які поділяють мої цінності і те, що мені цікаво. Це спілкування на свіжому повітрі з природою, яка буває непередбачуваною. Ну і заняття психологічною просвітою, що є дуже важливим, тому що не всі розуміють, як правильно оцінювати своє психологічне здоров'я", — поділилася враженням учасниця заходу Євгенія Станичак.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads