Долучилося понад 250 людей: на Закарпатті провели прибирання берегів Вільшанського водосховища

Понад 250 людей долучилися до екопікніка та прибирання берегів Вільшанського водосховища в Хустському районі. Це військові, дружини захисників, рятувальники, екологи тощо. Такий захід організували представники екоініціативи "CHYSTO.DE?" 23 раз. Про це Суспільному розповіла співзасновниця ініціативи Олена Жук.

Прибирання у Вільшанському водосховищі тривало два дні — 13 і 14 квітня. Організували волонтери ініціативи "Chysto.de".

"На березі було сумарно понад 250 людей. Темою екопікніка була безпека. Ми говорили про безпечний простір зовні та всередині, про екологію, а також про той стан, який у нас в душі. З дітьми проводили майстер-класи ДСНС. Також з нами на березі був коуч і були дружини загиблих. Ми спілкувалися про те, як проживати втрату, як дозволяти собі горювати і як знаходити натхнення виходити з цього стану та творити", — розповіла Олена Жук.
Вадим Сурмай

Військовослужбовець Олександр на Закарпаття приїхав з дружиною та дітьми, аби долучитися до екопікніка.

"Про захід дізнався від своєї жінки. Вона брала участь десь рік тому. Дуже хвалила, тому цього разу ми вирішили з дітьми долучитися", — додав Олександр.
Вадим Сурмай

Поки дорослі прибирали сміття на Вільшанському водосховищі, їхні діти займалися з волонтерами та рятувальниками.

"У нас було багато рухливих ігор, а також ми робили таку цікавинку — ми підготували сюрприз для мам, це такі листівки, які згодом проростають. Ми їх розфарбовували та гарно пакували, щоб до дня матері — 12 травня — у діток уже були такі цікаві екологічні подарунки. У нас було зареєстровано понад 60 діток. Приїжджали рятувальники і була в нас пожежна машина. Ми гралися у водолазів і в пожежників", — розповіла екологиня Іванна.
Вадим Сурмай
"Рятувальники розповіли дітям про пожежний автомобіль, про його оснащення. Дозволили дітям спустити воду з пожежного ствола. А виховательки класу безпеки "Вогник" нагадали дітям про правила безпеки на воді, зауважили про те, що треба робити, якщо розбився ртутний термометр, а також нагадали основні заходи безпеки, які надалі допоможуть врятувати своє життя та життя ближніх", — додала речниця ДСНС в Закарпатській області Наталія Батир.
Вадим Сурмай

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads