Блокування пункту пропуску "Ужгород — Вишнє Нємецьке" вплине на товарообіг — Гогуля

. Ілюстартивне фото: Закарпатська митниця/Facebook

Блокування пункту пропуску "Ужгород — Вишнє Нємецьке", що на кордоні зі Словаччиною, вплине на товарообіг.

Про це в ефірі "Суспільне. Спротив" розповів голова регіональної Ради Асоціації міжнародних автомобільних перевізників міста Київ Олександр Гогуля.

"Кількість транспортних засобів у Польщі — 340 тисяч вантажівок, а в Україні — 60 тисяч транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення. У Литві, яка теж підписала звернення щодо повернення Україні дозвільну систему, близько 80 тисяч вантажівок. Якщо ми дивимось на ці цифри, то стає зрозуміло, що українські перевізники ніяк не можуть вплинути й перебити роботу іноземним фірмам", — повідомив голова регіональної ради.

За його словами, блокування пункту пропуску "Ужгород — Вишнє Нємецьке" вплине на товарообіг, оскільки зараз більшість вантажів спрямовується через Словаччину, Румунію та Угорщину.

"Я дуже сподіваюся, що Єврокомісія стане на український бік. Бо головний шлях для доставки експорту та імпорту — це автомобільний транспорт. Наразі це головна артерія під час війни", — каже Олександр Гогуля.

Що відомо

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) розпочне блокування прикордонного пункту "Вишнє Нємецьке – Ужгород" з 1 грудня. Метою протесту є приєднання до польських перевізників.

Цього місяця представники UNAS уже блокували на годину пункт перетину кордону "Вишнє Нємецьке — Ужгород" з боку Словаччини, висловивши солідарність із польськими страйкарями. Вони вимагали від Брюсселя запровадити дозволи на перевезення для українських транспортних засобів, оскільки європейські компанії не можуть з ними конкурувати – це те саме, що вимагають протестувальники на кордоні Польщі з Україною.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads