Перейти до основного змісту

На Тернопільщині почали оцифровувати колекцію музею Леся Курбаса

Оцифрування колекції музею Леся Курбаса. Департамент культури і туризму

У Старому Скалаті на Тернопільщині почали оцифровувати колекцію меморіального музею-садиби Леся Курбаса.

Про це повідомляють на сторінці департаменту культури і туризму Тернопільської ОВА.

Заклад отримав у тимчасове користування сучасне обладнання для оцифрування унікальних музейних експонатів. Фонди в музеї оцифровують вперше, розповіла директорка музею-садиби Оксана Ковцун:

"У майбутньому це стане чудовою можливістю віртуалізації музейного надбання. Завдяки проєкту зможемо надати дистанційний доступ до фондової колекції музею, яка розкаже про театральний світ реформатора українського театру Леся Курбаса, а також тих людей, які працювали з ним на підмостках театральної сцени на початку 20 століття".

Процес оцифрування експонатів. Департамент культури і туризму

Оцифрують, зокрема, десять книжок польською мовою з особистої бібліотеки Леся Курбаса кінця 19 століття — з історії мистецтва, науки та художньої літератури. Також афіші та програми до вистав, особисті речі акторів театру "Руська бесіда", "Тернопільські театральні вечори" та "Березіль", зокрема, сценічні атрибути Марії Заньковецької.

Будуть оцифровані й рукописні спогади друга гімназійних років Леся Курбаса Томи Водяного, портрети митця, які створили різні художники, та макет до вистави 1929 року.

Колектив музею отримав техніку. Департамент культури і туризму

Нагадаємо, меморіальний музей-садибу відкрили в 1987 році за рішенням ЮНЕСКО до 100-річчя від дня народження Леся Курбаса в родинному будинку Курбасів у селі Старий Скалат на Тернопільщині.

Реалізувати проєкт "Мобільна цифрова лабораторія" Агенція стійкості культури змогла завдяки міжнародним партнерам Cultural Emergency Response, ALIPH Foundation, Нідерландському архіву Nationaal Archief.

Раніше Суспільне Культура писало, що українським музеям потрібно оцифрувати 12 мільйонів предметів.

Топ дня
Вибір редакції