У Тернополі відкрили перший мистецький корпус

. Суспільне Тернопіль

Перший у Тернополі мистецький корпус відкрили у школі-ліцеї №21. Там для учнів облаштували 15 класів: для хореографії, музики, малювання. Про це розповіла директорка школи Марія Гудима.

За її словами, загалом приміщення розраховане на 300 школярів. Сьогодні в мистецькому корпусі для них провели перші уроки.

У Тернополі відкрили перший мистецький корпус. Суспільне Тернопіль

У корпусі два класи хореографії. В одному із них учениці 7 класу вивчають рухи на пуантах. Урок проводить завідувачка відділу хореографії Світлана Рудак. Вона розповіла, де займалася з дітьми раніше: "Ми займалися в приміщенні ліцею, там є невеличкий клас, було незручно, бо клас не дуже був підготовлений. Світле приміщення обладнане хореографічними верстатами і дзеркалами, щоб діти могли повноцінно займатися таким мистецтвом, як класичний танець".

Світлана Рудак. Суспільне Тернопіль

У класі рисунку малює дев’ятикласниця Тетяна Гулич. "Сьогодні мій перший урок в цьому корпусі, мені все дуже подобається. Класи світлі, просторі, є нові мольберти, крісла", – каже Тетяна.

Тетяна Гулич. Суспільне Тернопіль

Також у корпусі обладнали клас живопису та композиції, розповідає завідувачка художнього відділу Наталія Журавель: "Є окремо мольберти для рисунку і для живопису, планшети, меблі, де можна поскладати весь інвентар". Унас раніше не було таких умов, не було умивальників, а зараз в кожному класі і є тепла вода і дітям зручно зразу коли вони з фарбами займаються помити після себе все необхідне".

Наталія Журавель. Суспільне Тернопіль

Мистецький корпус зробили на території шкільної майстерні. Там добудували другий поверх, каже заступниця директорки Тернопільської школи-ліцею №21 Анжела Ліпська: "Колись була звичайна майстерня, а саме в цьому залі був гараж. Зараз займаються діти хореографією, на музичних інструментах, співають і художній відділ".

Анжела Ліпська. Суспільне Тернопіль

Будівництво корпусу почали торік, у вересні, розповіла директорка школи-ліцею №21 Марія Гудима. "В цілому у школі-ліцеї навчаються 840 учнів, з них 280 здобувають мистецьку освіту, і саме ці діти будуть мати можливість приходити сюди. Ми маємо зараз приміщення площею понад 500 метрів квадратних, ми його повністю наситили всім обладнанням".

Марія Гудима. Суспільне Тернопіль

Марія Гудима каже, на облаштування мистецького корпусу витратили 6,5 мільйонів гривень. З них більше 4 мільйонів – кошти з фонду регіонального розвитку, ще близько двох мільйонів гривень – гроші з бюджету громади.