Колекціонер із Тернопільщини Борис Діденко облаштовує музейний комплекс на подвір’ї дідової садиби в селі Мовчанівка. У ньому зберігає археологічні знахідки 18-20 століття, вишивки, плетені вироби.
Про це чоловік розповів Суспільному.
За його словами, роботи почав сім років тому. Зберігає у приватному музеї зібрані речі, що розповідають про побут, ремесла та історію місцевого краю.
"У садибі до 1940 року жив мій дідусь Стешин Іван. Сталося так, що родина профінансувала, гроші дали, племінник мій Борис, я волею Бога облаштував музей. Садиба ще недороблена", — розповів Борис Діденко.
Чоловік із Підволочиська облаштував 5 приміщень з експонатами на різну тематику. В одному з них — зібрав археологічні знахідки.
"Основне в цьому будинку є археологія, що знайдено в землі. Це давня історія нашого краю. Не тільки Мовчанівки. Це речі, які свідчать про історичні події 18-20 століття. Ціла колекція прасок, сокири давні. Речі, які говорять, хто ми і звідки. Історія та буття нашого народу. Я не маю права це тримати десь сховано. До 2020 року я ще був директором Підволочиського краєзнавчого музею, але роботи з відновлення цієї садиби, ремонт дідусевої хати, я розпочав ще скоріше, десь у 2017 році".
Борису Діденко — 78. Колекціонер говорить, що збирає старожитності 67 років, експонати не рахує.
"В мене монет понад три тисячі, але вони тут не виставлені. Є ще експонати, що лишилися з храму, бо був костел зірваний більшовиками в Підволочиську".
Наступна локація — колекція вишивки.
"Вишивка зібрана зі всієї України. Геометричний орнамент — це Галичина, Поділля. Є рослинний орнамент, Полтавщина, Черкащина", – розповів Борис Діденко.
Окрему частину експозиції складають плетені вироби.
"В основному це давні речі. Є солом’яна бочка. Тут каркас дерев’яний відсутній. Це все з соломи. Також є речі для зерна, борошна, плетені кошики. Частина експозиції — кераміка, глечики".
Борис Діденко говорить, що відвівати його музейний комплекс можна безкоштовно.
"Племінник мені дав в оренду машину, то я їду та приводжу людей. А так приводить людей священник, вчителі. Тільки мене попереджають і я відкриваю".