Тернопільщина лідирує за кількістю жінок серед кандидатів до лав Сил оборони України, які звернулися до центрів рекрутингу. Про це Суспільному повідомив уповноважений Міністерства оборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець.
За його словами, жінки становлять 48% від усіх охочих в області. Загалом до Центру рекрутингу, що на вулиці Князя Острозького, 6 у Тернополі за місяць звернулися 70 людей.
Прийшла сюди 21-річна студентка Світлана Хмарук. Розповіла, мобілізуватися хотіла давно.
Перед тим, як звернутися до центру рекрутингу, Світлана намагалася сама долучитися до підрозділу ЗСУ:
"Насправді я доволі ідеалістично ставилася до ЗСУ і до ставлення до жінок в ЗСУ, але коли я три місяці намагалася потрапити в підрозділ і не могла цього зробити, бо я дівчина і мені треба 125 дозволів, — це все таки складно. Дівчат бачать діловодом, медиком, а я не хотіла цього, бо я обрала для себе інший вектор. Але мене проконсультували в юридичному плані. Тому коли підписуватиму контракт, чітко дивитимусь, щоб зазначили посаду і щоб мені не могли сказати: "Та ти тут в штабі посиди".
За словами Світлани, вона розуміє, в яких умовах працюватиме та житиме, тому готова до цього.
Представниця Центру рекрутингу Людмила Зільник говорить, у Тернополі центр відкрився на початку жовтня.
За її словами, до центру рекрутингу в Тернополі звернулися вже більше 20 жінок.
Серед них Ольга Рябишенко. Жінка приїхала з Бережан. Працює в сфері торгівлі, має економічну освіту. Вона розповіла, про центр рекрутингу дізналася з новин і хотіла б ознайомитися з наявними вакансіями, бо службою у війську цікавилася давно.
Уповноважений Міністерства оборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець каже, Тернопільщина лідирує за кількістю жінок серед кандидатів до лав Сил оборони України, які звернулися до центрів рекрутингу. Далі йде Чернівецька область — 44% та Чернігівська — 39% області. В середньому по країні частка жінок складає 19% серед усіх кандидатів через центри рекрутингу. Це 1100 жінок із 5934 кандидатів.
На запитання, чи забезпечені жінки у війську жіночою формою, анатомічними бронежилетами та білизною, Олексій Бежевець відповідає так:
"Забезпечуються, недарма є спеціальні програми, закупівля, вимоги до відповідних видів забезпеченя для жінок. Коментувати на скільки відсотків я не можу, бо не володію цією інформацією, це не моя сфер компетентності".
В Україні є 44 таких центри рекрутингу, розповів уповноважений Міноборони з питань рекрутингу. В них пропонують понад 10 тисяч вакансій у різних військових формуваннях: ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужбі та СБУ.
"За неповних 10 місяців звернулося 24 376 осіб, майже 6 тисяч із них стали кандидатами, тобто це люди, які залишили дані, з ними далі йде робота. Ця робота з ними може тривати тижнями, оскільки не відразу кожному вдається підібрати вакансію".
За його словами, в першу чергу в армії потрібні люди для заміщення бойових вакансій, тобто тих посад, які безпосередньо передбачають якісь операції з військовим озброєнням, з технікою, участь в бойових діях, максимальне наближення до лінії зіткнення:
Стрільці усіх видів, водії-механіки, навідники, оператори БПЛА, оператори різних видів озброєння артилерії, стрілецької, але не тільки, бо людей дуже не вистачає. Так само потрібні люди в забезпечення, штаби, логістику, в ремонтні частини. В середньому на 1 воюючого припадає 6 чи 7 людей, які не безпосередньо сидять зі зброєю в окопах, а забезпечує, щоб ця людина в окопі могла виконувати свої задачі".