Перейти до основного змісту

Дитину з багатодітної сім’ї, що отруїлася грибами на Тернопільщині, готують до трансплантації печінки

Через отруєння грибами дворічній дівчинці з Копичинців Чортківського району на Тернопільщині мають трансплантувати печінку. Багатодітна сім’я та їхня родичка отруїлися грибами вчора, 30 жовтня.

Про стан дітей телефоном розповіла Суспільному медична директорка Тернопільської обласної дитячої лікарні Алла Філюк.

Алла Філюк, медична директорка Тернопільської обласної дитячої лікарні. Суспільне Тернопіль

"Я телефонувала в лікарні, то всі діти живі і у Львові, і в Києві. Їм проводять відповідну терапію та гемодіаліз. Найважчу дитину зараз у Львові готують до трансплантації печінки. Однорічна дитина залишається в нас, вона обстежена. Сумнівно, чи вона їла ті гриби, чи ні, мама нам не сказала. Дитина має ознаки вірусної інфекції, але загрози її життю немає", — зазначила Алла Філюк.

Юлія Кравчук, т.в.о директорки обласного центру контролю хвороб. Суспільне Тернопіль

У медзакладах перебувають восьмеро дітей та один дорослий.

Про це повідомила тимчасова виконувачка обов’язків директорки Тернопільського обласного центру контролю хвороб Юлія Кравчук.

За її словами, гриби приніс сусід. Підозрюють, що вони отруїлися блідою поганкою:

"Ситуація доволі складна, враховуючи те, що восьмеро дітей потерпіло: семеро дітей з однієї родини і одна дитина була гостею, це двоюрідна сестра. Станом на вчорашній день родичку госпіталізували в Чортківську міську лікарню. Дитину із сім’ї у важкому стані госпіталізували в Копичинецьку лікарню. Станом на вчора, всі вісім дітей були направлені в реанімацію в Тернопільську обласну клінічну лікарню. Звідти двоє дітей направили до Львова в клініку Святого Миколая, а шестеро дітей перевели в "Охматдит".

Через цей випадок поліцейські відкрили кримінальне провадження за злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною. Санкція статті передбачає до п'яти років позбавлення волі. Про це повідомив речник Нацполіції області Сергій Крета.

Кореспонденти Суспільного поспілкувались телефоном із начальницею служби у справах дітей Копичинецької міської ради Інною Сирник. За її словами, ця сім’я має статус такої, що перебуває у складних життєвих обставинах і перебуває на контролі у соціальній службі.

"Наймолодшій дитині 7 листопада виповниться один рік, найстарша дівчинка 2007 року народження. Двоє дітей влаштовані у садочок, старша дівчинка навчається у ліцеї на заочній формі здобуття освіти, решта дітей є учнями місцевого ліцею. Усі діти знаходяться на обліку у сімейного лікаря, на всіх дітей є декларація. До нас від поліції не приходило ніяких звернень про погане поводження із дітьми, чи якесь домашнє насильство. Я поки нічого не планую, нехай діти будуть живі і здорові. Зараз із мамою ми завжди на зв’язку", — говорить Інна Сирник.

У пресслужбі першого медичного об'єднання Львова нам повідомили, що мати відмовилась спілкуватися із журналістами і заборонила давати коментарі щодо стану дітей.

Цього року на Тернопільщині зареєстрували 13 випадків отруєння грибами. 14 річна дитина від отруєння померла, розповіла Юлія Кравчук. За її словами, найчастіше люди отруюються мухоморами червоніючими, капелюшками, несправжніми печерицями:

"Станом на сьогодні ми вже завершили підтверджені випадки отруєнь, їх є сім із 13. Над шістьма випадками працюємо. У Чортківському районі зареєстрували сім випадків, де 17 потерпілих. У Тернопільському районі — п’ять випадків, вісім потерпілих. І в Кременецькому районі трапився один випадок, два потерпілих. На ранок цього дня, 31 жовтня, надійшло повідомлення, що є ще один випадок, один потерпілий".

Перші симптоми отруєння грибами: біль у животі, діарея та блювання.

"Воно викликає незворотне пошкодження внутрішніх органів, гепаторенальний синдром. У важких випадках може допомогти лише трансплантація, і то за умови, якщо це буде дуже швидко зроблено, особливо, в дитячому віці. Тому дітям до 12 років заборонено давати гриби. Також не можна їх споживати вагітним та жінкам, які годують грудьми", — говорить Юлія Кравчук.

Сергій Данілін, речник пожежно-рятувальної служби області. Суспільне Тернопіль

Від початку грибного сезону провели п’ять рятувальних операцій через те, що люди, які збирали гриби, заблукали в лісі, повідомив речник пожежно-рятувальної служби області Сергій Данілін.

"Зазвичай пошукові операції тривають довгий період, це може доходити до декількох днів або тижнів. Залучають багато ресурсу, наше пошуково-рятувальне відділення, кінологічне відділення, активно використовуємо безпілотні літальні апарати, щоб обстежувати великі гектари лісу. Також це наші рятувальники, які пішки проходять гектари лісу".

Сергій Данілін нагадав правила поведінки в лісі, щоб не заблукати:

"Перед тим, як іти в ліс, необхідно все спланувати, визначити місцевість, куди ідете, побачити, які є населені пункти навколо лісу. Не забувайте заряджати телефон, бо це не тільки засіб зв’язку, але й елемент навігації. Подбайте про те, щоб у вас в наплічнику були запаси їжі, води, бо обставини можуть скластись по-різному. Тому такі елементарні засоби можуть вас врятувати".

За словами Сергія Даніліна, в селі Підгороднє досі тривають роботи з пошуку жінки, яка 29 жовтня пішла по гриби та не повернулася.

Топ дня

Вибір редакції