Перейти до основного змісту

"Чудер_meister": у тернопільському театрі актора і ляльки показали виставу для дорослих

У Тернопільському обласному академічному театрі актора і ляльки відбулася генеральна репетиціянової вистави для дорослих. Це поетично-політична справа Майка Йогансена під назвою "Чудер_meister".

Як повідомив Суспільному режисер-постановни Дмитро Татарінов, вистава для дорослої аудиторії 18+. Вона присвячена життю і творчості українського письменника німецького походження Майка Йогансена. Він жив у Харкові, був одним із засновників літературних спілок ГАРТ і ВАПЛІТЕ та представником доби "Розстріляного Відродження".

"Йогансена і в шкільній програмі немає, ніде. Я на нього наткнувся випадково. Одна з моїх учениць поїхала в театральний табір закордон і там вони працювали, власне, по матеріалу "Розстріляного Відродження". Вона мені привезла звідти сумку-шопер і на шопері був Йогансен. І в нього там була одна цитата: "День не устане, коли не полинеш до нього з останньої крепкої сили". Мене це зачепило. Мені захотілось покопати цього літературного персонажа", — сказав Дмитро Татарінов.

Дмитро Татарінов. Суспільне Тернопіль

За словами режисера, актори намагаються ламати стереотип, що ляльковий театр – це тільки для дитей.

Фрагмент вистави. Тернопільський академічний театр актора і ляльки

У новій постановці є елементи різних жанрів, актори взаємодіють з глядачами, говорять віршами Майка Йогансена. А ще тут немає чітко окреслених персонажів.

Вистава "Чудер_meister". Суспільне Тернопіль

До вистави готувались два місяці, розповіли актори театру, які донедавна були студентами кафедри театрального мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету.

"Важко передати всі емоції при тому, щоб це було чутно глядачеві, щоб глядач зрозумів, бачив нас і щоб він був з нами в конекті", — сказав Олександр Савків.

Олександр Савків і Христина Осіп. Суспільне Тернопіль

"Ми грали не якихось окремих персонажів. Ми грали Йогансена загалом. Ми були – він, він був – ми. Ми мали через його творчість передати те, що він хотів нам сказати. Насправді, його вірші були специфічні, неримовані, але ми спробували прочитати між рядками і передати це людям", — розповіла Христина Осіп.

Фрагмент вистави "Чудер_meister". Суспільне Тернопіль

За словами художника-постановника вистави Володимира Якубовського, всі декорації виготовлені з крафтового паперу. Для кожної вистави їх замінюватимуть. Щоразу на це йде щонайменше 50 метрів.

"Щоб відновити цю епоху, це в нас якийсь такий стиль, як чорно-біле кіно. Тому цей крафтовий папір, як бутафорія. Ми хотіли підкреслити антураж цього всього дійства. Ми вирішили у цей папір крафтовий одягнути і сцену, і навіть частину одягу. В нас енкаведист виходить в одязі, наче він несправжній, а бутафорський. Радянський союз – це теж щось несправжнє, пом’яте, пожоване, закутане в ту оболонку "совєтської" дійсності", — прокоментував Володимир Якубовський.

Дмитро Якубовський. Суспільне Тернопіль

Актори на сцені. Тернопільський академічний театр актора і ляльки

Глядацька зала. Суспільне Тернопіль

Переглянути виставу "Чудер_meister" в Тернопільському обласному академічному театрі актора і ляльки можна з 27 жовтня.

Топ дня

Вибір редакції