У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді презентували мультидисциплінарний проєкт "Fit in Fakten". Книгозбірня отримала комплект настільних ігор та постерів від науково-популярного медіа "Куншт" та Goethe-Institut в Україні. Бібліотекарі організували зону медійної грамотності "Fit in Fakten — Playchecking" та провели зі школярами гру на тему медіаграмотності.
Завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу обласної бібліотеки для молоді Ірина Грицишин розповіла, що мета проєкту — підвищити медіаграмотність та розвинути критичне мислення.
"Я і моя колега Оксана пройшли минулого року навчання в Ґете-інституті. Нас навчали основ медіаграмотності і за те, що ми його пройшли, нам прислали оці всі роздаткові матеріали, банери, ігри, дали нам сертифікати, певну базу, з якою ми зараз працюємо і теж навчаємо наших користувачів, наших читачів".
Проєкт "Fit in Fakten" — це ігри та вікторини, за допомогою яких можна перевірити факти.
Під час заходу бібліотекарі разом дев’ятикласниками Тернопільського правового ліцею №2 зіграли в лото з медіаграмотності. Так, за допомогою командної гри, школярі дізналися про інформаційні бульбашки, мову ворожнечі, фейки та інші способи маніпулятивного впливу.
"Я дізнався сьогодні багато цікавого, зокрема, що таке кібербезпека, самодисципліна в інтернеті, як розрізняти маніпуляції ворога в інтернеті", — сказав учень 9-А Дмитро Мельничук.
"За допомогою інтернету ми отримуємо інформацію. Інтернет доволі злий, бо є багато пропаганди. В інтернеті треба перевіряти інформацію. Якщо ти щось прочитав, то ще треба прочитати три сайти, щоб впевнитися, що це правда. Тут я дізналася багато цікавого, дуже цікава була гра", – говорить учениця 9-А класу Оксана Гуска.
Безкоштовно ознайомитися з матеріалами проєкту медіаграмотності можна у бібліотеці або на сайті "Fit in Fakten". Проєкт реалізується в Україні у партнерстві з Фундацією розвитку інформаційного суспільства, освітньою платформою Facts for Friends, бібліотечними асоціаціями Німеччини та України за підтримки МЗС Німеччини.