Жителі Тернопільщини можуть укласти шлюб по відеозв'язку через портал "Дія"

Через застосунок "Дія" можна не лише подати заявку до ДРАЦСу, а й одружитися. Понад 1 200 шлюбів зареєстрували від початку цього року у Тернопільському відділі ДРАЦС. З них — 394 заявки через "Дію".

Про це Суспільному розповів начальник тернопільського відділу ДРАЦС Сергій Філик.

З 9 вересня українці можуть укласти шлюб через відеозв'язок у застосунку "Дія". Про це під час брифінгу розповів виконувач обов’язків директора обласного департаменту цифрової трансформації Сергій Вербовий. Він каже, у застосунку можна зробити пропозицію, подати заяву про шлюб та провести онлайн-церемонію.

"Всі документи підтягує автоматично, якщо вони є в реєстрі. Хто може скористатися даною послугою? Це повнолітні громадяни України, які мають верифікований податковий номер, мають ID-карту, або ж закордонний паспорт в застосунку "Дія", не перебувають в іншому шлюбі, а якщо розлучені, то дані повинні мати бути в реєстру ДРАЦС".

Сергій Вербовий. Суспільне Тернопіль

За словами Сергія Вербового, шлюб онлайн дозволить одружитися військовим та парам, які перебувають далеко одне від одного. Сергій розповів, щоб скористатися послугою потрібно оновити застосунок.

"В день реєстрації шлюбу ви отримуєте повідомлення в застосунку, де буде вказане посилання за яким ви переходите та підключаєтесь до відеоцеремонії. Якщо під час церемонії виникнуть технічні проблеми в когось з партнерів, то кошти можна використати повторно і обрати нову дату церемонії. Протягом 24 годин в застосунку підтягнеться цифрове свідоцтво про шлюб. А також пізніше вам надійде паперове свідоцтво на адресу, яку ви вказали при подачі заяви".

Сергій Вербовий. Суспільне Тернопіль

Люди, яких кореспонденти Суспільного зустріли у Тернополі, про шлюб-онлайн кажуть так:

"Тільки фізично. Адже це емоції. Хочеться один раз та на все життя. А від онлайн церемоній, які емоції?", — говорить тернополянин Олександр.

Олександр. Суспільне Тернопіль

"Онлайн буде простіше й швидше. Адже зараз не такий час, щоб сильно гуляти весілля, різні черги можуть бути, а так онлайн 30 хвилин і готово", — говорить тернополянка Олександра Міщена.

Олександра. Суспільне Тернопіль

"Я думаю, що краще зачекати слушної нагоди та дочекатися фізично", — розповіла жителька Вишнівецької громади Анастасія Гоюк.

Анастасія. Суспільне Тернопіль

"Ми хотіли через "Дію" зареєструвати наш шлюб. Хотіли подати заявку, але щось пішло не так. Технічні були неполадки. Зараз такий час, що досить багато сімей, закоханих розділені відстанями, тому чому ні? Для когось це буде корисно", — говорить вінничанка Альона.

"Ми не могли зрозуміти і для нас було простіше піти в ДРАЦС і розпитати на місці", — розповів вінничанин Михайло.

Альона і Михайло. Суспільне Тернопіль

Виконувач обов’язків директора обласного департаменту цифрової трансформації Сергій Вербовий каже, щоб подати заяву на реєстрацію шлюбу через нову функцію в "Дії", то необхідно зайти на опцію "Заява про шлюб" і натиснути "Подати заявку".

Наступний крок — це запит на дані партнера. Він має підтвердити запит на реєстрацію протягом 12 годин. Після того, як партнер підтвердить подання заявки, інший отримає про це повідомлення. Система автоматично запропонує вільні дати для проведення церемонії, однак доступна дата буде не раніше ніж за 5 днів з моменту подачі заявки.

Портал "Дія". Суспільне Тернопіль

У "Дії"можна визначити, що робити з прізвищем після весілля: залишити своє, взяти прізвище партнера чи зробити подвійне. У день весілля у "Дії"з'явиться посилання на онлайн-церемонію, де на наречених чекатиме працівник Цифрового ДРАЦСу. Процес одруження займе до 30 хвилин.

За словами Сергія Вербового, шлюб онлайн дозволить одружитися військовим та парам, які перебувають далеко одне від одного. Сергій розповів, щоб скористатися послугою потрібно оновити застосунок. За послугу потрібно сплатити адміністративний збір до 1600 гривень, залежно від обраних послуг і дня реєстрації шлюбу.