У Тернополі відзначення Дня міста розпочали з хвилини мовчання за загиблими в російсько-українській війні. Люди зібралися на Майдані Волі.
Представники молодіжних організації винесли десять прапорів.
Учасники заходу винесли прапор України, прапор з гербом Тернополя, Євросоюзу та військових структур і сил оборони. Стяги підняли військовослужбовці, — розповів головний сержант 16 окремого стрілецького батальйону Володимир Ткач. Він підняв прапор з емблемою свого підрозділу.
Військовий зазначив, що його побратими зараз воюють на Запорізькому напрямку.
"Коли піднімаєш цей прапор, то ловиш себе на думці, що в тому, що тут спокій, є і моя частинка. Оскільки десь півтора року я провів в окопах, в бойових діях. Тому, звичайно, відчуваю позитивні й хвилюючі емоції", — сказав Володимир Ткач.
З нагоди Дня міста 14 захисникам та захисницям вручили відзнаки за активну громадську позицію та заслуги перед містом,— розповів міський голова Сергій Надал.
Молодший сержант Нацгвардії України Богдан бере участь у бойових діях з 2018 року.
"Ми всі віримо, що буде перемога. Вона звичайно буде. Ми для цього робимо все можливе і неможливе. Мені дуже приємно, що про мене пам’ятають, оцінюють мою роботу і те, як я стараюся виборювати нашу з вами перемогу", — розповів боєць.
Також у Тернополі в День міста на Алеї Героїв відправили панахиду за загиблими бійцями. Вшанувати пам’ять військовослужбовців прийшли їхні родичі. Одна із них — Тетяна Галій. Жінка розповідала, що її син Валерій Дорохов загинув на донецькому напрямку. Він був лейтенантом 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша.
"Пройшло 16 місяців і біль не вщухає, то єдина дитина і цей біль не пережити, ні виплакати ні змиритись, нічого не можливо".
На могилу чоловіка прийшла Олена Антощук з п'ятирічним сином Глібом. Вона розповіла, що її чоловік Тимофій був учасником бойових дій із 2015 року, а на початку повномасштабного вторгнення вступив до лав ЗСУ. Загинув на бахмутському напрямку.
"Гліб знає все, знає, що тато загинув за Україну, що тато герой і що потрібно носити татові квіти, пам’ятати його. Тато герой і завжди буде таким. Всім потрібно про це пам’ятати і не забувати, тому що герої живуть доти, поки їх пам’ятають".
Вшанувати пам'ять брата Віталія Савича прийшла Ірина Болюх. За її словами, після загибелі військовослужбовця минуло два місяці.
"Він боровся за нашу волю та незалежність. За нашу можливість бути українцями, жити у своїй державі. Коли ми його запитали, чому ти нам нічого не сказав, що вирішив іти на фронт, він сказав, що ми би вмовляли його і просили не йти. А для себе він прийняв це рішення твердо. Йому було легше так, зібратись і просто сказати нам", - розповіла жінка.
Нагадаємо, рішення відзначати День міста 15 серпня замість 28, прийняли на сесії міськради у вересні минулого року, розповіла речниця міської ради Мар’яна Зварич. Це пов’язано з переходом на новоюліанський календар і з тим, що свято Успіння Пресвятої Богородиці, під час якого відзначають День міста, відповідно тепер на 13 днів раніше.