В одній з громад Тернопільщини розпочали проєкт з утилізації ліків

Контейнери для невикористаних і протермінованих ліків, центральна міська лікарня, Чортків, Тернопільщина. Чортківська міськ рада

На Тернопільщині в Чортківській громаді розпочали проєкт з утилізації ліків. На першому поверсі центральної міської лікарні встановили спеціальні контейнери, куди можна викинути невикористані, протерміновані медикаменти або їхні залишки.

Про це Суспільному повідомив прессекретар Чортківської міської ради Тарас Заяць.

"Відвідувачі закладу безплатно можуть здати свої домашні протерміновані ліки, смужки від глюкометрів, шприци, медичні аерозолі та інгалятори", — розповів Тарас Заяць.

За словами енергомеджерки Чортківської громади Яни Бондаренко, ліки містять хімічні речовини, які не можуть бути захоронені, тому їх спалюють.

"Аби зменшити кількість ліків, які населення викидає у сміття або не знає, що з ними робити, ми почали співпрацю із громадською організацією "Екологічний стандарт". Під час цього проєкту відбувається також дослідження роботи міської ради з населенням, взаємодія з громадськістю. Ми хочемо подивитися, за який час наповняться ці контейнери. Після того, як вони наповняться, ми передамо ліки громадській організації".

Контейнери для збору медикаментів, які встановили у чортківській лікарні. Суспільне Тернопіль

Як розповіла Суспільному голова правління ГО "Екологічний стандарт" Вікторія Норенко, утилізацією медикаментів займається організація, яка має на це ліцензію. Ліки спалюють у спеціальних печах.

"Проєкт у Чорткові діє для населення. Ми не збираємо медикаменти, які використовує сама лікарня, вона утилізує їх окремо. У ці контейнери невикористані, протерміновані медикаменти або їхні залишки можуть приносити жителі громади".

За її словами, мета проєкту — дати можливість людям, які не знають, де подіти непотрібні ліки, здати їх для відповідальної утилізації.

"Контейнери ми закупили за донати, які отримала наша громадська організація. Наразі ми не маємо співпраці з фармацевтичними компаніями, які б були зацікавлені в правильній утилізації медикаментів".

Вікторія Норенко розповіла, що подібний проєкт реалізовувала в Києві у 2021 році, вигравши "Громадський бюджет".