На одній із насосних станцій Чорткова встановили 40 сонячних панелей. Так зможуть економити до 40% коштів за електроенергію та втримати ціни за воду.

Про це розповів начальник водоканалу Віктор Гордієнко.

У пресслужбі Чортківської міської ради повідомили, що отримали від швейцарських партнерів понад 900 сонячних панелей. Їх встановлюють на різних установах міста.

Насосна станція в Чорткові. Суспільне Тернопіль

"Насосна станції "Хлораторна" — головний водозабір Чорткова. Ми встановили цю сонячну електростанцію на 15 кіловатів відносно нашого споживання. Вона є мережевою і забезпечує в сонячну погоду нас повністю. Це дає нам можливість зекономити електроенергію, яка зараз значно зростає. Наприклад, для нас, як для юридичної особи, тариф 7,30", — каже начальник водоканалу Віктор Гордієнко.

Віктор Гордієнко. Суспільне Тернопіль

На цій насосній станції в Чорткові встановили 40 сонячних панелей, розповідає начальник водоканалу Віктор Гордієнко.

"Сама гуманітарна допомога надійшла до міської ради, яка надала нам сонячні панелі та інвертор. Якщо у нас тут стоїть 15 кіловатів, то на 60 кіловатів ми накупили металоконструкцій на аукціоні на "Prozorro". Це обійшлося в 60 тисяч гривень, а решту ми плануємо встановлювати на інших наших об’єктах. На прикладі показників, що подає інвертор у дану погоду, ось у цей похмурий день. Сонячні панелі забезпечують на 40% електропостачання цієї насосної станції. Тобто, коли є сонячна погода в період з 11 до 15 години, то забезпечуємо 100% наше споживання".

Сонячні панелі. Суспільне Тернопіль

За словами Віктора Гордієнка, жителі Чорткова платять майже 43 гривні за кубометр водопостачання і 26 гривень за водовідведення. Із сонячними панелями водоканал зможе економити до 40% коштів за електроенергію та утримувати тариф, каже чоловік.

Устаткування насосної станції. Суспільне Тернопіль

Тут два насоси, які працюють паралельно, кожен має потужність 11 кіловат. Вони працюють залежно від споживання абонентів. Зараз активний лише один з двох насосів. За показниками частотного перетворювача бачимо, що він працює на частоті 40 Гц, що приблизно дорівнює 7 кіловатам, і це забезпечує 8 тисяч споживачів".

Жителька Чорткова про встановлення сонячних панелей на водоканалі та тарифів на воду каже так:

"Якщо не підвищуватимуть ціни, то я погоджуюсь. Якщо вони використовуватимуть напрямки для здешевлення та поліпшення умов для населення і для Чорткова, то я за", — каже чортків'янка Леся Федоришин.

Ще частину сонячних панелей планують встановити на водозабір і очисні споруди, розповів Віктор Гордієнко.