У Тернополі встановили скульптуру "Джура "на честь молодих захисників України

Оновлено
У Тернополі встановили скульптуру на честь молодих захисників України. Фото: Тернопільська міська рада

У Тернополі у парку Національного Відродження встановили скульптуру "Джура" на честь молодих захисників України. Про це написали на сайті Тернопільської міської ради.

Відкриття скульптури "Джура". Фото: Тернопільська міська рада

"Нову скульптура встановили з ініціативи та за кошти благодійників. Вона уособлює молодих воїнів, які сьогодні борються у жорстоких боях, захищаючи Україну. Зокрема, подарував скульптуру місту киянин Дмитро Савенко. Назвали її "Джура", бо саме так в давнину в Україні називали зброєносця-учня у козацької старшини", — йдеться у повідомленні.

Відкриття скульптури "Джура". Фото: Тернопільська міська рада

Президент благодійного фонду "Міст" імені Михайла Савенка Сергій Ісаєнко розповів, що це третя скульптура "Джура" в Україні.

"Ініціатором і меценатом проєкту є Дмитро Савенко. Цей проєкт розпочали реалізовувати у 2017 році. Перша скульптура "Джура" була встановлена у 2018 році в селі Лісоводи на Хмельниччині. Для цієї скульптури був використаний образ батька Дмитра Савенка — Михайла Савенка, на честь якого названий наш фонд. Він був будівничим мостів. У цьому селі був дитбудинок, в якому у повоєнні роки перебував Михайло Савенко. Тоді вихованці дитбудинку вижили завдяки тому, що громада села їх підтримувала. Скульптура встановлена на подвір'ї школи", — каже президент благодійного фонду.

Відкриття скульптури "Джура". Фото: Чортківська міська рада

За словами Сергія Ісаєнка, наступні скульптури уособлюють незламність і патріотичний дух українців, який постійно відроджується. Друга скульптура "Джура" знаходиться у Кам'янці-Подільському на Хмельниччині. Її встановили у центрі міста 19 травня 2023 року, відкрили у День міста. Саме у Кам'янці-Подільському народився син Михайла Савенка — Дмитро, і у цьому місті Михайло Савенко збудував міст. Коли там відкривали скульптуру, то Дмитро Савенко анонсував встановлення таких скульптур у всіх обласний центрах України. І, оскільки Тернопіль — один із ближніх обласних центрів, то тут і встановили наступну скульптуру.

"Авторів тернопільської скульптури "Джура" є два. Це заслужений художник України Сергій Кляпетура і художник по металу Роман Кліщ. Особливість техніки виготовлення цієї роботи полягає у зварюванні шматків металу. Вартість скульптури понад 700 тисяч гривень. Наразі оформляємо документи, щоб передати її на баланс Тернопільської міської ради", — каже розповів президент благодійного фонду.

Сергій Ісаєнко також розповів, що це декоративно-паркова скульптура. Є рішення Тернопільської міської ради, яким дозволили встановити цю скульптуру.

Відкриття скульптури "Джура". Фото: Тернопільська міська рада