Диван на колесах їде з Тернопільщини до Києва: винахідник збирає гроші для ЗСУ

Оновлено

Винахідник дивана на колесах Аркадій Фішман та його супутниця в мандрах Олена Дунець вирушили в благодійний тур, щоб зібрати гроші на потреби ЗСУ. Диван-тур розпочали із Заліщиків на Тернопільщині, куди чоловік переїхав зі Слов'янська.

Маршрут проходитиме через Тернопіль, Вінницю, Хмельницький, Житомир і завершиться у Києві. Загалом маршрут матиме протяжність 650 кілометрів.

Чоловік каже, під час поїздки жителі міст та сіл матимуть змогу сфотографуватися на дивані й підтримати збір донатом.

Аркадій Фішман розповідає, що перед тим, як вирушити у дорогу, диван довелося модернізувати.

"Майже рік тому я його зробив, покатався, то це зовсім інший диван. Зовнішня частина та сама, а в середині змінено все повністю. Тепер він готовий до міжміських сполучень. Інший двигун, інший акумулятор, довелося все переробляти. Ходову, колеса, все повністю, щоб він витримав. Максимальна швидкість 10 кілометрів за годину. Робимо один рух і маємо багажне відділення. Маємо речі, два каримати, намет, два колеса запасні, відсік для речей, їжа, зарядки, дроти, інструменти".

Диван на колесах їде з Тернопільщини до Києва. Фото: Олена Дунець

У благодійний тур вирушили, щоб зібрати гроші на підтримку ЗСУ.

"Я різні механізми проєктував і спроєктував наземні дрони для евакуації поранених і розмінування. Я звертався в різні фонди, але ніхто не хоче фінансувати цю розробку, тому я вирішив збирати на це гроші власноруч, щоб підтримати армію. Маємо декілька запитів від військових, щоб надати їм таку техніку", — говорить Аркадій.

Аркадій Фішман.

На дорогах водії по-різному реагують на такий транспорт.

"Хтось кидає кермо, телефон у двох руках, знімає. Хтось зупиняється, просить зупинитися, щоб сфотографуватись. Хтось біжить, сто гривень несе. Один раз за всю подорож нас зупинила поліція, щоб перевірити, чи ми можемо рухатись, який двигун".

Благодійний тур.

Житель Теребовлі Михайло Смільницький говорить, про диван на колесах прочитав в інтернеті.

"Нарешті мені така нагода випала, що я познайомився з тим чоловіком, який сконструював такий диван. Поспілкувавшись з Аркадієм, власником такого чудового транспорту, я зрозумів, що то не проста річ сконструювати його і експлуатувати. В таку спеку люди їдуть, готові жертвувати своїм часом, фінансовими витратами, бо їдуть в місто Київ і збирають донати на ЗСУ".

Михайло Смільницький і Аркадій Фішман.

Співорганізаторка благодійного туру Олена Дунець говорить, найбільше запам'яталася зустріч у Чорткові.

"Коли нас наздогнав велосипедист. З нами привітався, потім нас перегнав, зустрів нас на заправці, приніс нам пакет з морозивом, якась там водичка, печиво. І потім каже, я сам з Чорткова. Нас в Чорткові зустрічала ціла делегація, то було дуже приємно. І ще пані Оксана прийняла нас до себе в гості на ночівлю і нагодувала. Не зважаючи на те, що в нас там пробиті колеса спускають, плата не працює. Ми настроєні на позитив, бо ми маємо мету чітку доїхати до Києва і закрити збір. Наша ціль — 2 мільйони гривень".

Олена Дунець. Фото: Олена Дунець

За ці гроші планують закупити засоби тактичної медицини, металошукачі, евакуаційні та розмінувальні платформи для потреб ЗСУ. Наразі зібрали понад 25 тисяч гривень.

"На дивані просто так не сиди. Якщо він коліс не має, задонать сюди. Так що наші диванні війська, починайте донатити і робімо щось разом", — каже Олена Дунець.

Олена Дунець.

Фінішує диван-тур 6 липня у Києві, де відбудеться благодійний концерт за участю українських виконавців, яким завершиться благодійний збір.

Диван на колесах їде з Тернопільщини до Києва. Фото: Чортківська міська рада

Аркадій і Олена.