У Тернополі презентували простір для бізнесу

У Тернополі презентували простір для бізнесу. Суспільне Тернопіль

У Тернополі презентували проєкт "Підприємцем бути легко" і центр для творчості та розвитку бізнесу під назвою "Open Space Тернопіль". Реалізують проєкт міськрада та інститут сталого регіонального розвитку, розповідає керівник цього інституту Володимир Василевський.

"Проєктом передбачений конференцзал на 200 людей з можливістю поділу на окремі тренінгові кімнати з перегородками й великими екранами. Саме такі приміщення дозволять проводити до п’яти заходів одночасно, не заважаючи одне одному", — каже Володимир Василевський.

Володимир Василевський. Суспільне Тернопіль

"Open Space Тернопіль" знаходиться на вулиці Доли,9. Які послуги там будуть надавати — розповіла начальниця управління економіки та праці міськради Тетяна Корчак.

"Тут ми можемо прийти попрацювати у коворкінг-центр, організувати зустріч бізнесу в конференцзалі. Можемо запропонувати творчу майстерню, де буде можливість розробити свій виріб арт-дизайну та промислового дизайну, можна презентувати його у шоурумі. Це простір, який враховує усі потреби початково підприємця і підприємця з досвідом".

Тетяна Корчак. Суспільне Тернопіль

Окрім простору, підприємці зможуть отримати консультацію від спеціалістів, каже Тетяна Корчак.

"Тут підприємець може записатись на юридичну, податкову, фінансову консультацію. Буде розбитий графік консультувань, записів, оренди приміщення. Для громадських організацій це буде безоплатно, якщо вони проводитимуть якісь заходи. А всі інші, до прикладу, бізнесова структура, вноситимуть мінімальну плату, бо цей простір повинен далі розвиватись та працювати".

Проект простору для бізнесу. Суспільне Тернопіль

Проєкт реалізовують за підтримки уряду Німеччини та програми розвитку ООН в Україні. Облаштування простору коштує 19 мільйонів гривень, а приміщення надала міськрада, повідомила Тетяна Корчак. За її словами, торік провели опитування щодо підприємницького середовища в Тернополі. Тоді опитали 200 жителів Тернопільської області та приблизно 40 жителів обласного центру.

"Це були початківці. У них виникає багато питань: як почати бізнес, куди занести документи? з чого почати. Так само звертались ті підприємці, які мають досвід роботи. Наприклад, у нас є меблярі, які хочуть презентувати свою продукцію і хочуть зустрітись із такими самими, як вони, щоб передати досвід та обмінятись ідеями. Простору для таких конференцзалів, навіть із місцем синхронного перекладу, у нас раніше не було".

Приміщення готують для "Open Space Тернопіль". Суспільне Тернопіль

Приміщення готують для "Open Space Тернопіль". Суспільне Тернопіль

Керівник громадської організації "Освітньо-аналітичний центр розвитку громад" Максим Черкашин розповів про переваги та ризики цього проєкту.

"Тернопіль потребує таких майданчиків, якщо ми говоримо про те, що ми виграли статус молодіжної столиці і що тернополяни є достатньо активними. Тобто, десь їм збиратись треба. Чи є ці потреби, якщо ми кажемо, що надаємо юридичні консультації бізнесу, а чи питали ви у бізнесу, чи є такі потреби, чи є хтось, хто вже надає такі послуги. І є ще один ризик, власне що буде тоді, коли фінансування завершиться. Розуміємо, що тут є ряд донорів, які це фінансують і чи є план "Б", чи вийде цей простір на самофінансування".

Максим Черкашин. Суспільне Тернопіль