Збитки на мільйон гривень: на Тернопільщині зрізають лаванду, яку пошкодив град

На Тернопільщині у селі Деренівка зрізають лаванду, яку пошкодив град. У Теребовлянській громаді 4 червня негода знищила частину кущів, які посадила сім’я Гариг.

Про це Суспільному розповіла співвласниця поля Яна Гарига.

Жінка каже, разом з чоловіком займаються лавандою понад 4 роки. Негода завдала збитків на мільйон гривень.

Град на лавандовому полі. Яна Гарига

"На лавандовому полі понад 4 000 кущів. Цього року впав град перед початком лавандового сезону, тому ми змушені лаванду зрізати. Град був сильний, дуже багато засипало, стояли цілі кучугури, наша лаванда не вціліла. Вона вже майже розквітла. Поламало дуже багато кущів, майже всі квіти пошкоджені. Деякі кущі вибирали, які вціліли. А всі позрізали для омолодження, надіємось, що вона ще цього року наросте і заквітне. Орієнтуємось на серпень, але й може бути таке, що вже на наступний рік буде цвітіння", — каже Яна Гарига.

Яна Гарига.

Лаванду Яна разом з чоловіком висадили чотири роки тому. На їхнє поле приїжджали туристи проводити фотосесії. Яна Гарига говорить, що після граду змушені відкласти початок сезону. Зараз лаванду зрізають та забирають з поля.

Зрізають лаванду на полі.

"Всі квіти потрібно зрізати після цвітіння для того, щоб кущ став компактним та щоб наростав більше. Від цього він не буде розламуватися та розлягатися, а буде щільний. Коли випаде сніг, він його не розломить, а весною буде кущ більший та матиме багато квітів. Також кожні 5 років рекомендують робити стрижку, бо високорослі лаванди, стають великими і починають розламуватися, якщо періодично обрізати. Потрібно зрізати весь кущ, під корінь та лишати 5-10 сантиметрів дерев’яної частини, але це потрібно робити ранньою весною, приблизно в квітні, а нам цьогоріч прийшлося зробити це в червні, через град. Надіємось, що лаванда відновиться і з нею все буде гаразд".

Яна Гарига.

Лаванду, яку вдалося зберегти, продають.

"Таким чином нам буде невеличка допомога на відновлення нашого поля і нашої квіткової ферми".

Лаванду, що вціліла продають.

За словами голови Теребовлянської громади Олега Продана, 4 червня град випав у селах Мшанець та Деренівка. Він розповів, що поки звернень з цих сіл за матеріальною компенсацією не надходило.