У Тернополі відбулися всеукраїнські шкільні дебати

У Тернополі провели фінал всеукраїнського дебатного турніру серед школярів. За перше місце змагалися 4 учасники. Турнір організували під час німецько-українського проєкту "Молодь дебатує".

Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту Ольга Пішель.

За її словами, проєкт реалізовують за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

"Сьогодні ми дебатуємо на таку важливу тему, як: "Чи слід ввести обов’язкову суспільно-корисну практику, як обов’язкову складову освітнього процесу?". Я виступаю на позиції "Pro" і хочу аргументувати необхідність такого нововведення", — каже фіналіст турніру Іван Яцков.

Фіналіст турніру Іван Яцков. Суспільне Тернопіль

Всеукраїнський дебатний турнір серед школярів провели в Українському Домі "Перемога". У фіналі змагалися четверо учасників. Іван Яцков приїхав на турнір з Хмельницького.

"На сцені сьогоднішніх дебатів я також відбивав честь хлопців, оскільки я був єдиним дебатантом-хлопцем сьогодні. Я сам є прибічником позиції "Contra" в цьому питанні, але ми самі не вибираємо позицію, а жеребкуємо. Мені довелося дебатувати на тій позиції, до якої я не є прихильним. На обидві позиції ми писали промови, ми готувались до них. Готувались до різних питань з боку супротивників. Думаю, що сьогодні вийшов у нас хороші дебати. Ми з ними впорались".

Всеукраїнський дебатний турнір серед школярів.

Перше місце здобула Анастасія Сухоносова із Коростишева Житомирської області. Дівчина говорить, займається дебатами з 2021 року, але офлайн бере в них участь вперше.

"Якщо говорити про найцікавіший момент в дебатах, який для мене сьогодні був, то це програма волонтерства, яку впроваджують в школах Німеччини. Але вона добровільна. Якраз сторона "Pro" казала, що через це нам потрібно обов’язково ввести соціально-корисну практику в школах. А ми от говорили, що ні, не обов’язково. Коли ми дебатуємо про щось одне, про якусь одну штуку, воно дуже-дуже цікаво і дуже запам’ятовується".

Анастасія Сухоносова.

Керівниця проєкту, голова німецької громадської організації "kul’tura e.V" Ольга Пішель каже, що турнір організували під час спільного німецько-українського проєкту "Молодь дебатує". Його проводять за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

"Це й називається "проєкт", бо навчаємо вчителів. Вчителі — це така основна рушійна сила нашого проєкту. Для них проводяться методичні тренінги, для них проводяться навчання. І тільки потім вони впродовж року проводять навчання в школах".

Ольга Пішель.

Як повідомила координаторка проєкту в Тернополі Олена Зарічна, до міста на цей турнір приїхали 89 учнів з 17 областей України.

Учасники дебатів.