На Тернопільщині селищному голові й депутатці повідомили про підозру

Твердопаливні котли. Нацполіція області

Селищному голові і депутатці з Чортківського району на Тернопільщині повідомили про підозри у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності.

Про це повідомляють на сторінці Нацполіції області в соцмережі.

Жінка визначила економічно невигідного переможця закупівлі опалювальних твердопаливних котлів для навчальних закладів громади, а селищний голова шляхом видачі офіційних документів підтвердив факт отримання цих котлів, які насправді не доставили, йдеться у повідомленні.

У ході досудового розслідування встановили, що підозрювана застосувала спрощену систему закупівель. Внаслідок її дій уклали договори, вартість яких майже на 300 000 гривень перевищила роздрібну вартість цих товарів в інших продавців.

Селищний голова завідомо підробив офіційний документ. У ньому він підтвердив отримання котлів. На підставі його вказівки товари були оплачені у 2022 році на загальну суму 1 618 400 гривень. Фактично ж котли тоді перебували на території заводу виробника. Їх доставили селищній раді лише 2023 року, після того, як поліцейські розпочали кримінальне провадження за цим фактом.

55-річному посадовцю інкримінували частину 1 статті 366 Кримінального кодексу, а 47-річній депутатці повідомили про підозру у службовій недбалості за частиною 1 статті 367 КК України. Підозрюваним загрожують штрафні санкції, виправні роботи або обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю теж на строк до трьох років.