У Тернополі представили виставку проєктів вихованців Малої академії наук України

У Тернополі представили виставку до Дня науки. Суспільне Тернопіль

Виставку проєктів до "Дня науки" організували працівники обласного відділення Малої академії наук України. Захід відбувся у Тернополі в Технічному університеті імені Івана Пулюя. Про це Суспільному розповіла директорка відділення МАН Олександра Мигайчук.

У Тернополі представили виставку до Дня науки. Суспільне Тернопіль

Учениця 10-ї школи Тернополя Анастасія Романів представила на заході проєкт "Спосіб заміни кришечок для одноразового посуду на картонні". Її відзначили в номінації "Стійкий життєвий простір". Дівчина перемогла на Всеукраїнському конкурсі молодіжних науково-технічних проєктів.

"На сьогодні великою екологічною проблемою є забруднення пластиком. Одноразовий —посуд входить у 80% продуктів, які використовується лише раз і викидають. Тому я вирішила замінити пластикові кришечки для кави на картонні. На пластиковій кришечці є зона зворотного ухилу, яка зумовлює фіксацію на стаканчик. Це не можливо зробити з картонною, бо механічні властивості картону відрізняються від властивостей пластику. То ж я вирішила зробити замок іншого типу: створити двократний перегин краю кришечки та сформувати защіпки, які надійно кріпитимуть кришечки до стаканчика. Перші зумовлюють герметизацію й фіксацію, а другі — фіксацію під бортик на стаканчику. Постає питання: якщо кришечка з картону, то чи не буде вона розмокати при споживанні напоїв? Ні, з внутрішньої сторони вона має 5 шарів ультратонкого біопластику, який повністю екологічно прийнятний і підлягає переробленню. На створення проєкту в мене пішло 6 місяців. Це вже з теорією і практикою".

Анастасія Романів. Суспільне Тернопіль

Анастасія каже, представляла проєкт у Туніській Республіці на міжнародному фестивалі "I-FEST", на "Еко-техно" в Києві, на міжнародному конкурсі "Олімпіаді геніїв". На "Олімпіаді геніїв" в категорії "наука" — гран-прі, "Inventor UA" — перше місце, в Туніській Республіці — почесна нагорода ".

У Тернополі представили виставку до Дня науки. Суспільне Тернопіль

Учні 22 школи Андрій Костецький та Олександра Кравець представили проєкт "Археологічні знахідки, як історичне джерело".

"Експонати ми взяли з музею нашої школи. Науковий керівник МАНУ і вчитель історії надав нам матеріали, які ми сьогодні принесли й розповідаємо про них. Навесні минулого року ми відкрили відділення археології в нашій школі. Ми цілий рік вивчали ці матеріали", — каже Олександра Кравець.

У Тернополі представили виставку до Дня науки. Суспільне Тернопіль

"Археологічні знахідки відображають нашу історію. Вони є джерелом нашого життя. Ми можемо побачити по горщиках та інших речах, яким було життя наших предків, як вони писали в Київській Русі. Ми сьогодні тут, щоб показати людям що таке археологія, щоб люди інших спеціальностей могли дізнатися про речі, які ми знаходили власноруч", — розповів Андрій Костецький.

Проєкт Андрія Костецького та Олександри Кравець. Суспільне Тернопіль

"День науки" в Технічному університеті організували, щоб підсумувати роботу за рік, розповів викладач науково-технічного відділення Тернопільської Малої академії наук Юрій Скоренький.

"Ми перш за все вшановуємо переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту, підбиваємо підсумки міжнародних конкурсів, складаємо плани на майбутнє, оскільки багато міжнародних конкурсів за участі Малої академії наук України відбувається упродовж року по усьому світу і наші вихованці там займають призові місця. Вони гідно представляють Україну на міжнародному рівні. Це теж наукова дипломатія".

Юрій Скоренький. Суспільне Тернопіль

Під час заходу дипломами й грамотами відзначили 50 молодих науковців з 15 філій Малої академії наук зі всієї Тернопільщини, розповіла директорка обласного відділення академії Олександра Мигайчук.

"Це наш цвіт тернопільської молоді. Хочемо, щоб вони побачили роботи інших дітей, знайшли нових друзів. З такою метою ми проводимо цей захід. Ми запросили 50 учнів, а навчається у нас 1945. То є частина юних науковців — переможців конкурсів. Ми бачимо який район скільки мав досягнень. Тут всі кращі ".

Олександра Мигайчук. Суспільне Тернопіль

У Тернополі представили виставку до Дня науки. Суспільне Тернопіль