У Тернополі провели акцію на підтримку захисників Маріуполя

Акція у Тернополі. Суспільне Тернопіль

У Тернополі відбулася акція на підтримку захисників Маріуполя, а також всіх полонених та зниклих безвісти. У ній взяли участь члени сімей військовополонених.

Про це Суспільному розповіла організаторка акції Анастасія Крисак.

Учасники акції прийшли на вулицю Руську із плакатами, прапорами та портретами полонених, зниклих безвісти захисників.

Учасники акції.

"Ми організували акцію разом із сім’ями військовополонених захисників Маріуполя. Сьогодні 2 роки. З 16 по 21 травня — друга річниця виходу захисників "Азовсталі" в полон. Ми сьогодні вирішили нагадати, бо це насправді вже дуже великий термін. Ми хвилюємося за наших рідних. Ми не можемо сидіти. Акції в різних містах України проводяться. Це не перша акція в Тернополі. Майже кожних вихідних намагаємося проводити акції-нагадування про військовополонених захисників Маріуполя", — каже Анастасія Крисак.

Організаторка акції Анастасія Крисак.

Водії, які проїздили вулицею Руська, сигналили учасникам акції, щоб підтримати їх.

"Люди дуже мало знають про оборону Маріуполя. Багато людей не розрізняють, що таке "Азовсталь", а що таке "Азов". Не знають, що це завод, а це полк. Не знають, скільки в нас захисників Маріуполя полонених, скільки в нас полонених. В нас мета — нагадати суспільству і всім, що ми про своїх рідних не забуваємо. Хочемо того, щоб люди усвідомлювали, що зараз дуже багато сімей розділені. Це може статися з кожним. Хто на фронті може потрапити в полон", — говорить Анастасія.

Учасники акції.

Взяла участь в акції тернополянка Галина Палюх. Жінка розповідає, її син зараз воює.

"Він не в полоні. Виходить на зв’язок. Але я розумію, що він може так само опинитися там. Я прийшла підтримати всіх полонених".

Галина Палюх.

Марина Ситдікова евакуювалася до Тернополя із Донеччини. На акцію жінка прийшла із донькою.

"Хочемо, щоб скоріше всі військові повернулися. Підтримую 17 окрему танкову бригаду. В полоні мій брат знаходиться. Він захищав Маріуполь. Вже третій рік пішов полону. Хочемо, щоб нам допомогли визволити чоловіків, братів, синів", – розповіла Марина.

Марина Ситдікова.

Галина Коцан тримає прапор з портретом свого сина.

"Син зник безвісти в грудні 2023 року в Мар’їнці. Прийшли на акцію, щоб нагадати про всіх зниклих безвісти. Про те, що десь вони повинні бути і треба їх шукати".

Галина Коцан.

Як розповіла Анастасія Крисак, такі акції разом з родинами військовополонених організовують щотижня.

Нагадаємо, після боїв за Маріуполь в російському полоні опинилися понад 2,5 тисячі українських бійців. Про це 6 червня 2022 року під час спілкування з журналістами повідомив президент Володимир Зеленський.

29 липня минулого року Генштаб ЗСУ повідомив, що російські війська підірвали одну з будівель колонії в Оленівці, де утримували полонених. За даними Офісу Генпрокурора України, близько 40 людей загинули, 130 осіб отримали поранення.