У Тернополі погасили марку до 170-річчя Івана Горбачевського

У Тернопільському медуніверситеті погасили марку пам'яті українського вченого в галузі медицини Івана Горбачевського. Її приурочили до 170-річниці з дня народження науковця.

Про це Суспільному розповіла директорка з розвитку мережі Тернопільського регіону "Укрпошти" Тамара Оксюта.

Це друга марка, якою вшановують Івана Горбачевського.

Марку, присвячену 170-річчю Івана Горбачевського, погашають ректор Тернопільського медуніверситету Михайло Корда та представниця "Укрпошти" Тамара Оксюта.

"Ця людина прожила 67 років із 88 за кордоном, але він жив Україною і для України. Сьогодні "Укрпошта", як і завжди, радо доєднується до вшанування таких визначних дат, визначних подій нашого регіону – Тернопільщини. І, за проєктом "Наша марка" випустила лімітованим тиражем 10 аркушів – 280 марок та 28 конвертів із зображенням нашого науковця", — говорить Тамара Оксюта.

Тамара Оксюта і Михайло Корда.

Ректор медуніверситету Михайло Корда каже, що ім'я Горбачевського навчальному закладу присвоїли у 1992 році.

"Наш університет носить ім'я Івана Горбачевського, то ми були ініціаторами того святкування. Ми створили конверт і створили марку, приурочену до цієї події. Ця марка стане цінністю для філателістів, думаю, що всі побачать марку, а ми, після того, як її погасимо, будемо марки тиражувати. І будуть марки з Горбачевським".

Конверт з маркою.

Також, щоб вшанувати пам'ять видатного науковця, запровадили в університеті номінацію "Заслужений професор університету лауреат медалі Івана Горбачевського".

"Кожного року, починаючи з цього року, ми будемо висувати одну кандидатуру найбільш заслуженого професора з університету на таку номінацію. Ось цього року вже відбулося таємне голосування вченої ради університету і було обрано академіка Андрейчина", — розповів Михайло Корда.

Погашення марки до 170-річчя Івана Горбачевського.

Диплом "Заслуженого професора університету, лауреата медалі Івана Горбачевського" Михайлу Андрейчину вручили в садибі Горбачевських у Зарубинцях. У медичному університеті чоловік працює з 1957 року.

"Завжди старався працювати сумлінно і якісно виконувати роботу, давати високоякісну наукову продукцію.Вдалося підготувати близько 60 докторів і кандидатів медичних наук, 9 із них завідують кафедрами в різних університетах України. Вважаю, що ця нагорода належить також моїм послідовникам в науці, представникам кафедри. Ми старалися", — каже професор Тернопільського медуніверситету імені І.Горбачевського Михайло Андрейчин.

Конверт.

Вперше марку пам'яті науковця погасили 20 років тому.