На Тернопільщині аграрії закінчують посівну кампанію. Цьогоріч технічними культурами планують засіяти поля площею 590 тисяч гектарів. Це на 100 тисяч гектарів більше, ніж минулого року. Про це повідомив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Володимир Стахів.

За його словами, заплановані площі посівів ярих культур — 400 тисяч гектарів.

Заступник директора з рослинництва одного з агропідприємств області Олег Чалик розповідає, наразі обприскують посіви цукрових буряків.

"Майже на заключному етапі захист цукрових буряків від бур’янів. Посівна вже майже закінчена. В принципі впоралися. Волога є, температура дозволяє. Все в нас добре".

На Тернопільщині завершують посівну кампанію. Суспільне Тернопіль

Олег Чалик каже, всього підприємство засіяло площу 45 тисяч гектарів. Порівняно з минулим роком, посівна площа не змінилася.

"Цукровий буряк посіяли на площі понад 4 тисячі гектарів. Ярий ячмінь — 4 тисячі гектарів. Ярої пшениці, гороху і сої є величезний клин цього року. Сої посіяно на понад 9 тисячах гектарах землі”.

Олег Чалик. Суспільне Тернопіль

Технічними культурами цьогоріч на Тернопільщині планують засадити поля площею 590 тисяч гектарів. Це на 100 тисяч гектарів більше, ніж торік. Про це розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Володимир Стахів.

"Якщо говорити про технічну групу, то основну культуру — цукровий буряк, вже посіяли. Це 24 тисячі гектарів. При мінімальній врожайності можна говорити, що на понад 1 мільйон тон солодких коренів можна розраховувати. У межах 140 — 145 тисяч тон цукру можна отримати. Залишилася в технічній групі така ще соя. 117 тисяч гектарів — прогнозована площа. На сьогодні вже 40 тисяч посіяли".

Володимир Стахів. Суспільне Тернопіль

Для ярих культур відвели площу 400 тисяч гектарів, каже Володимир Стахів.

"Якщо говорити про зернову групу, то практично вся вона посіяна за винятком двох культур. Це кукурудза і гречка. Кукурудзу до цих складних погодних умов, до дощів частково посіяли. Думаю, у найближчий тиждень-другий завершиться посів кукурудзяного зерна. Гречка — остання в зерновій групі".

На Тернопільщині завершують посівну кампанію. Суспільне Тернопіль