На Тернопільщині стартувала теренова гра "Гурби-Антонівці"

Теренова гра "Гурби-Антонівці", 9 травня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

У Шумській громаді, що на Тернопільщині, 9 травня відкрили 20-ту теренову гру "Гурби-Антонівці". Її організовують учасники громадської організації "Молодіжний націоналістичний конгрес". Цьогоріч у грі беруть участь 100 хлопців і дівчат.

Про це Суспільному повідомив організатор Дмитро Однойко.

Учасників поділили на три курені: "Вовків", "Левів" та "Диверсантів". Завдання гравців команд "Вовків" і "Левів" — заробляти бали. Для цього треба захопити прапор суперників, або зривати пов'язки з їхніх рукавів. Гравець, у якого зірвали пов'язку, вважається "вбитим", розповіла учасниця з Києва Тетяна Денькович. Цього року вона в команді "Диверсантів".

Дмитро Однойко. Суспільне Тернопіль

"Що роблять диверсанти? Вони задають певного балансу грі. Вирівнюють, провокують курені на якісь активніші дії, на бої. Вони можуть "вбивати" як "Левів", так і "Вовків". Це третя сила, яка додає певної енергії в момент, коли це потрібно. Ми маємо нескінченну кількість життів. Тоді як стрільці куренів по 5 життів, і в курінних по три. Ми не змагаємося за перемогу, ми за насичену гру", — розповів Дмитро Однойко. Під час відкриття змагань влаштували показовий бій. Перемогла у ньому команда "Левів".

Киянка Ліза Савицька змагалася в команді "Вовків". Свою пов’язку дівчина втратила.

"Це був мій перший в житті бій. В принципі мені сподобалось. Адреналінчик одразу, серце калатає. Я навіть не думала, що зможу "покласти" людину. Я "поклала", але потім на мене накинулись двоє і вже не вистачило сили. Суперники сильні. Вони, видно, придумали тактику для сутички. Це показує, що про тактику завжди треба думати, бо інколи мозок вирішує більше, ніж сила".

Ліза Савицька. Суспільне Тернопіль

Тарас Шевченко приїхав на гру із Закарпаття. Він заступник командира куреня "Левів". "Минулого року я брав участь як звичайний стрілець. Для мене гра була здебільшого про виконування наказів. Зараз уже певний провід в організації, потрібно перебирати через те, що більшість стали до лав сил оборони. Відповідно зараз більше обов'язків стоять на мені. І розуміння гри набудовується наново. Тому це будуть нові тактики, нові методи, але той самий дух побратимства".

Тарас Шевченко. Суспільне Тернопіль

За словами Дмитра Однойка, вперше гру "Гурби-Антонівці" провели в 2003 році. Змагання відбувається на межі Тернопільської і Рівненської областей, поблизу села Антонівці і урочища Гурби. У 1944 році тут відбувся бій між бійцями УПА та військами НКВС.

Учасникки теренової гри "Гурби-Антонівці", Тернопільщина, 9 травня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну теренову гру проводили щороку. "Гурби-Антонівці" 2024 присвятили всім учасникам теренової гри, які загинули відбиваючи вторгнення Росії в Україну, зокрема, колишньому голові тернопільського осередку "Молодіжного націоналістичного конгресу" Василю-Якову Капустинському.

Теренова гра "Гурби-Антонівці", Тернопільщина, 9 травня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

Що відомо про Василя Капустинського

Матеріали Суспільного, з яких про Василя Капустинського можна дізнатися більше

Учасникки теренової гри "Гурби-Антонівці", Тернопільщина, 9 травня 2024 рік. Суспільне Тернопіль