У Тернополі в парку "Сопільче" водили гаївки. Забаву організували, щоб популяризувати великодні традиції.

Про це Суспільному розповіла начальниця управління молодіжної політики Тернопільської міськради Христина Білінська.

На території "Козацького острова" тернополян вчать водити гаївки. Водять "Чорна гречка" та "Гей там на горі січ іде".

Гаївки.

Разом з друзями на гаївки прийшов тернополянин Олексій Вуїк.

"Розумію, що війна, але наша культура завжди має бути на часі. Це наше минуле і наше майбутнє. Ми маємо про нього пам’ятати, маємо дивитись вперед, щоб була швидша наша перемога".

Олексій Вуїк.

Молодь також грала в ігри.

"Коли ти на гаївках, то занурюєшся в українську культуру. Щоб більше українізувалась, заглиблювались у традиції і знали історію", — каже тернополянка Надія Янішевська.

Надія Янішевська.

"Я декілька років сюди приходжу, вже другий рік, для мене це українська традиція, яка іде з Великодня", — говорить тернополянка Софія Янішевська.

Софія Янішевська.

Начальниця управління молодіжної політики Тернопільської міськради Христина Білінська розповіла, що долучалися до співів та танців тернополяни та гості міста. Організували гаївки аби популяризувати великодні традиції. Гроші виділили з бюджету громади.

У парку "Сопільче" водили гаївки.

"Понад 10 тисяч гривень витратили для того, щоб організувати звук, щоб усім було комфортно і чутно, бо розуміли, що багато людей буде".

Христина Білінська.

Співорганізатор заходу Віктор Драгущак говорить, гаївки проводять, аби молодь мала можливість знайомитися та спілкуватися.

"Для молоді — це можливість познайомитись та гарно провести час, поспівати, потанцювати. Дізнатись, як це робили старші покоління. Це певна хронологія, яку потрібно цінувати та дбати про неї, щоб ми про неї не забували, бо це дуже важливо".

Віктор Драгущак.

Парк "Сопільче".