На фронті загинув волонтер і доброволець Едуард Хатмуллін, родина якого переселилася на Тернопільщину

Загинув Едуард Хатмуллін. Фото: зі сторінки Шумської громади у соцмережі

На війні загинув співзасновник громадського об’єднання "Схід та Захід Єдині", волонтер та військовий Едуард Хатмуллін. Під час повномаштабного вторгнення його родина переїхала жити на Тернопільщину в Шумськ. Про це на своїй сторінці у соцмережах повідомив міський голова Шумської територіальної громади Вадим Боярський.

"Народився Едуард Хатмуллін у Константинівці Донецької області 1970 року. З 2014 року став одним із засновників волонтерської організації, раніше неодноразово бував на Шумщині. З 2022 року року Едуард став на захист України", — йдеться у повідомленні.

Знав Едуарда Хатмулліна батько Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка, координатор громадської організації "Штаб Національного Спротиву Збаразького району" Володимир Голоднюк.

"Це людина, яка ніколи не відмовила. Він був готовий допомогти 24 на 7. Він мав власний бізнес, а з 2014 року почав допомагав військовим. Ми дружили, зустрічалися часто. Він був також одним з організаторів фестивалю "Братина" на Кременеччині, збирав кошти на ЗСУ. З початку повномасштабної війни перевіз родину на Шумщину, сам пішов воювати. Ми вже і спілкувалися на іншу тематику, допомагали його підрозділу".

Координатор волонтерського об’єднання "Схід та Захід Єдині" Василь Конько каже, знав Едуарда Хатмулліна, як щиру, відверту і надійну людину.

"Він був першим засновником громадського об’єднання "Схід та Захід Єдині" та координував його роботу на сході у Костянтинівці, звідки родом, тобто на лінії розмежування. У нас був там склад з волонтерською допомогою і ми туди заганяли фури, Едуард вже розвозив військовим у підрозділи. Після повномасштабного російського вторгнення він перевіз родину до Шумська, а сам пішов захищати своє рідне місто. З Едуардом ми товаришували, але останні два роки було важко. Він служив в добровольчому підрозділі "Санта" Правого Сектору, виконував завдання на Донецькому та Харківському напрямках. Був справжнім патріотом, він був найкращим".

У загиблого захисника залишився 16-річний син, дружина, сестра та мама.