Комендантська година на Тернопільщині: чи будуть зміни на Великдень і як відбуватимуться богослужіння

Доповнено
Комендантська година у Великдень на Тернопільщині. УНІАН/Ратинський Вячеслав

Під час Великодніх свят на Тернопільщині тривалість комендантської години не зміниться. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника обласної військової адміністрації Віктор Устенко.

За його словами, таке рішення прийняли на засіданні Ради Церков разом із представниками поліції, ДСНС та релігійних організацій.

"Комендантська година буде з опівночі до 5 години. У цей час заборонено перебувати на вулиці й у громадських місцях без спеціальних перепусток і посвідчення особи. А також просимо уникати скупчення великої кількості людей, дотримуватися правил пожежної безпеки та не ігнорувати сигнал повітряної тривоги", — розповів Віктор Устенко.

Розпорядок Богослужінь у храмах ПЦУ підлаштували під комендантську годину, розповів архієпископ Тернопільський і Кременецький ПЦУ Нестор.

"Майже всі храми роблять служби так, щоб або повністю починають після комендантської години, або там, де служби довгі, вони починаються до комендантської і закінчуються після. Тобто віряни знаходитимуться в храмі й не будуть порушувати комендантської години. Графіки богослужінь у всіх храмах є в публічному доступі".

У суботу, коли освячуватимуть паски, та під час богослужінь в неділю та понеділок поліція області та всі силові служби працюватимуть у посиленому режимі, — розповів Віктор Устенко.

Архієпископ Тернопільський і Кременецький ПЦУ Нестор каже, в кожній з церков є протокол співпраці з поліцією.

"Напередодні працівники поліції звертаються до працівників храмів, обмінюються номерами, чергують неподалік, перевіряють безпеку виходів і узгоджують, що робити у випадку надзвичайної ситуації. Така практика була ще до початку повномасштабної війни, тобто наша співпраця з поліцією ефективна".

Керівник пресслужби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Української греко-католицької церкви отець Олег Харишин розповів про розпорядок богослужінь у храмах. "Кожна парафія визначає години богослужінь сама, на інформаційних дошках парафії або на сайтах розпорядок можна знайти. Катедра вже опублікувала графік, Парафія Святого Івана Богослова також поставила. У нас за традицією у Тернополі освячення пасхальних кошиків відбувається в суботу, а Пасхальна утреня буде зранку в неділю. Усі парафії дотримуються комендантської години".