Микола та Валентина Кобильники — подружжя з Тернопільщини. У 5 теплицях вони вирощують квіти та декоративні рослини. За 5 років квітникарі з Теребовлі висадили понад 50 різновидів контейнерних квітів.
Про правила догляду за рослинами у горщиках вони розповіли Суспільному.
Микола та Валентина Кобильники вирощують контейнерні квіти 5 років. Микола за освітою інженер-механік, навчався в Одесі і раніше працював за кордоном. Там і познайомився з майбутньою дружиною. Валентина родом з Миколаєва.
"Повернувшись з-за кордону, ми вирішили, що потрібно займатися чимось на землі, так, як земля годує. І ми поставили першу тепличку, посадили там помідори і огірки, перець, салат і трошки квітів", — говорить квітникар Микола Кобильник.
Далі зосередилися лише на квітах. У їхніх п’яти теплицях — понад 50 різновидів квітів, кожен з яких має по декілька сортів. Найбільше тут сурфіній та петуній, також є лобелія, алісум.
"З недооцінених — це такий низькорослий декоративний тютюн, він розростається компактним, але гарним кущем".
Одна із теплиць має площу 150 квадратних метрів. Температура повітря тут — від 12 до 16 градусів тепла.
"Тут в нас знаходиться сульфінія, ми в цьому році маємо близько 50 сортів різних кольорів, різної сили росту. Ми полюбляємо дрібненьку квіточку, бо вона дуже легенька в догляді, гарненько формує кущики. Вона є невибагливою і не потребує особливого догляду. Є також багатьма улюблена сортосерія "Зіркова". Люди її полюбляють за її розмальований листочок. Вона знаходиться в декількох кольорах: фіолетовий і світліший, ніжний, "Грозове небо" і така рожевенька квіточка".
Микола розповідає, як правильно саджати квіти у горщик. Чоловік каже, важливо підібрати об’єм кашпо.
"Якщо це рослини такі, як бакопа, лобелія, які мають слабку кореневу систему, для них буде достатньо 23 діаметр, це 3,5 літра. Якщо ви хочете пишатися великоквітковими сульфініями і зробити якусь комбінацію з посадки, я б рекомендував брати 25 горщечок, 5 літрів. А в ідеалі можна брати і 8 літрів, це буде ще краще. Це рослині буде багато більше місця і вона покаже всю свою силу і красу".
Далі квітникар рослини пересаджує у 12-літровий горщик.
"Це рекомендація від голландців, для того, щоб рослина почувала себе прекрасно і росла до морозів, з трилітрового, як вони гарно наростуть, таким кущиком, ми пересаджуємо їх у 12-літровий горщик і вони ростуть до іншого діаметру".
Чоловік висаджує квіти у торфосуміш, яку купує у спеціалізованих магазинах.
"Для гарної посадки нам треба вибрати правильний субстрат з кислотністю 5,5 — 6,5. Це в нас професійний субстрат литовський. Його можна змішати, 50 відсотків професійного субстрату, також можна взяти чорнозему і піску. Під час садіння рослин у кашпо квітникар радить враховувати сорт та об’єми квітів, щоб вони добре поєднувались між собою. Це — вербейник монетчатий. Він не цвіте, використовують тільки у вигляді декорацій, він буде спадати. Бакопа буде гарно цвісти біло, буде також спадати вниз. А іпомея Батат буде вивищуватися і вона наросте гарно, такий кущик".
Квітникар розповів про ще один варіант поєднання квітів у горщику
"Бокапа має слабшу кореневу систему. Її ми рекомендуємо садити трішки більше — по три кущики. Це може бути монотонна комбінація, а може бути комбінація з білого, синього і рожевого. І через місяць у вас буде така гарненька підвіска".
Найпоширеніші контейнерні квіти — петунії.
"Зараз ми беремо сортосерію "Петунія Vista". Це сорт "Silver Berry". Для того, щоб пришвидшити ріст кореневої системи, ми трошки обриваємо коріння. Є "Vista Bubblegum". Ці дві рослини будуть однаково зростати, вони будуть мати однакову форму. Надалі для цієї рослини потрібне живлення у вигляді добрива. Бажано на цьому не економити. Деколи можна селітру дати. Але селітра закислює ґрунт, вони будуть жовкнути. Тому треба використовувати комплексні добрива".
Поливати рослини потрібно залежно від погоди. Головне — не переливати. Також не варто ставити горщики з квітами на сонці. Квітнути рослини у кашпо можуть до листопада.
"Зараз ми не уявляємо собі нашого життя без цих різноманітних барв. Ми ще цей сезон не закінчили, а вже закупляємо насіння на наступний. Вже дивимося каталоги-новинки, що є. Ми спілкуємося з різними людьми. В Ірпені і в Бучі там будинків не залишилось, а люди захотіли обсадити собі клумбу тому, що це гріло, це давало їм надію і якісь кольори в цьому житті".
Валентина Кобильник працює в ІТ-сфері, у вільний час допомагає чоловікові.
"Сидяча робота, то дуже приємно ввечері прийти сюди і знаходитись тут, серед квітів. Мені подобаються підвіси, подобаються саме ампельні види квітів, які звисають, коли не видно горщик, а тільки така хмаринка з квітів".