На Тернопільщині розпочався Чемпіонат України з вільної боротьби

Чемпіонат України з вільної боротьби серед спортсменів до 17 років відбувається в Збаражі, що на Тернопільщині. Змагаються пів тисячі хлопців і дівчат зі всієї України у 12 вагових категоріях.

Про це Суспільному розповів співорганізатор змагань Євген Король.

За його словами, впродовж трьох днів борці змагаються за право представляти державу на міжнародних змаганнях.

На трьох килимах одночасно тривають сутички Чемпіонату України з вільної боротьби. Відбувся поєдинок спортсменів з Харкова та Дніпра у ваговій категорії до 77 кілограмів. Дострокову перемогу у цій сутичці здобув спортсмен з Дніпра Олександр Никитюк.

"Було страшно, а потім я зрозумів, що можу виграти. Очікую вихід до 1/8, як мінімум".

Спортсмен з Дніпра Олександр Никитюк.

За право представляти Україну на міжнародних змаганнях змагаються і дівчата. Це поєдинок спортсменок у ваговій категорії до 53 кілограмів. Учасниці — зі Львова та Хмельницького. Спортсменка зі Львова у червоному трико перемогла з рахунком 8:6.

"Поєдинок був важкий, але я почула тренера, що треба йти на контрдію і повернути голову, щоб суперник впав на спину. Я послухала тренера і виграла", — говорить учасниця змагань Катерина Павленко.

Спортсменка зі Львова Катерина Павленко.

15-річний борець зі Збаража Олександр Сич у ваговій категорії до 92 кілограмів переміг спортсмена з Києва.

"Відборовся. Програвав в нього спочатку майже в суху. Потім виконав два кидки через бедро і положив на туше. В першому періоді виграв".

Борець зі Збаража Олександр Сич.

На Чемпіонаті України з вільної боротьби змагаються майже пів тисячі спортсменів у дванадцяти вагових категоріях зі всіх областей, каже співорганізатор змагань Євген Король. Він розповів, як визначатимуть переможців.

"Наприклад: в категорії 71 кілограм є 68 учасників. Вони між собою змагаються до фіналістів. Хто у фіналі виграє — той поїде на Чемпіонат світу та Європи. Через категорію борються сьогодні і завтра. Ті, що борються сьогодні, 26 квітня, то завтра в них фінали, а ті, що борються завтра, в них будуть в неділю фінали".

Євген Король.